Modrić: Po Klasyku czułem się upokorzony

Luka Modrić udzielił wywiadu dziennikowi sportowego Sportske Novosti, w którym przyznał, że przygotowania przedsezonowe niebyły idealne, a relacje z Benitezem opierały się na wzajemnym szacunku. 

Życie w Madrycie:
„W Madrycie nie jestem szczęśliwy, jestem super szczęśliwy. To wspaniałe miasto, a moja rodzina jest tutaj bardzo szczęśliwa.”

Możliwa oferta z Bayern Monachium:
„Widziałem w prasie, ale to tylko plotka. Cała drużyna miała bardzo dobre relacje z Ancelottim. Nadal jestem w kontakcie z nim, ale nie było mowy o żadnym przejściu do Bayernu.”

Kontrakt:
„Zostanę w Realu do końca mojego kontraktu, czyli do 2018 roku. Wszystkie moje plany są związane z Realem, nie myślę o żadnym innym klubie. Jestem szczęśliwy tutaj wraz z moją rodziną.”

Emerytura w Madrycie:
„Niewielu graczy zakończyło karierę w Madrycie, Zidane jest jednym z wyjątków. Chciałbym być jednym z tych graczy, ale czas pokaże, co przyniesie przyszłość.”

Autorytet w szatni Realu:
„To nie jest coś, na czym chcę się skupiać. Mam na naprawdę dobre relacje z resztą chłopaków. Jesteśmy pod dużą presją, ale to dobrze.”

Benitez:
„Nie osiągnęliśmy dobrych wyników, których od nas się oczekuje. Każda osoba ma swój własny punkt widzenia na wyniki, ale czuję, że fizycznie nie byliśmy w dobrej formie. Nasze przedsezonowe tournée po Australii i Chinach było zbyt szybkie. Więcej podróżowaliśmy, niż graliśmy. To jest problem, który w nas potem uderza na początku sezonu.”

Relacje z Benitezem: 
„Relacje opierały się na obustronnym szacunku, a nasze stosunki były profesjonalne od pierwszego dnia. Dawałem z siebie wszystko dla tej drużyny i jest mi przykro z powodu tego, co się stało. Jednak tak to już jest, życzę mu wszystkiego najlepszego.”

Klasyk:
„Byłem bardzo zawstydzony. To był pierwszy „Klasyk”, że naprawdę czułem się upokorzony. Następny dzień po takiej porażce jest zawsze bardzo trudny do przeżycia. Trzeba się jednak podnieść i iść dalej.”

Tytuł La Liga: 
„Czuję się sfrustrowany, ponieważ byliśmy blisko wygranej go w ciągu ostatnich dwóch sezonów. Liga jest długa i wciąż mamy wielką szansę być mistrzem w tym sezonie.”