17 lat temu Real Madryt zdobył Puchar Interkontynentalny

Satellite

Cudowny gol Raúla, który zapewnił Realowi Madryt drugi tryumf w Pucharze Interkontynentalnym na zawsze pozostanie w pamięci Madridistas. Królewscy pokonali w finale 2:1 drużynę Vasco da Gama i po raz pierwszy od 38 lat zdobyli wspomniane trofeum.

Pierwsza bramka padła po świetnym dośrodkowaniu Roberto Carlosa z lewej strony, obrońca który próbował interweniować zrobił to tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. W drugiej połowie Brazylijczyk Juninho doprowadził do wyrównania, jednak na posterunku czuwał Raúl, który siedem minut przed końcem spotkania w genialny sposób położył dwóch obrońców i dał Realowi upragnione zwycięstwo.

Szczegóły:
Real Madrid: Illgner, Panucci, Fernando Sanz, Hierro, Sanchís, Roberto Carlos, Savio (Suker, 90’), Redondo, Seedorf, Mijatovic (Jarni, 86’) and Raúl.
Vasco da Gama: Carlos Germano, Vágner (Vítor, 81’), Odvan, Mauro Galvao, Felipe, Nasa, Juninho, Luizinho (Guilherme, 86’), Ramón (Válber, 89’), Donizete and Luizao.