19. kontuzja w Realu

1448989257_extras_noticia_foton_7_0

Kontuzje są w tym sezonie prawdziwą plagą w Realu Madryt. Po spotkaniu z Eibarem urazu nabawił się Dani Carvajal. Jest to 19 raz, gdy zawodnik doznaje kontuzji w kadrze Beníteza w bieżącej kampanii.

Benítez ma tylko czterech obrońców do dyspozycji: Danilo, Arbeloę, Nacho i Pepe. Nikt z nich nie jest podstawowym zawodnikiem, a nadomiar złego jeden z nich nie występował prawie wcale, chodzi oczywiście o Arbeloę.

Marcelo powrócił do treningów, ale na pewno nie zobaczymy go na boisku w najbliższy weekend. Varane również wypada z gry. Francuza nie ujrzymy około dwóch tygodni. Obaj cierpią na uraz mięśniowy. Z kolei Ramos, który na pewno nie wybiegnie w tym miesiącu na boisko, zmaga się z urazem barku, aby powrócić do pełnej sprawności bez potrzeby wizyty na sali operacyjnej.

Uraz Carvajala był 19 kontuzją w Realu w zaledwie 18 spotkaniach. Keylor, Pepe, Ramos, Marcelo, Carvajal, Arbeloa, Danilo, James, Kovacic, Modric, Benzema, Jesé i Bale. Większość z nich zmagała się z problemami mięśniowymi.

Co jest zatem przyczyną tego stanu rzeczy? Wydaje się jedna – kalendarz, albo po prostu zwykły pech. Zwiedzanie Australii i Chin w sparingach, wraz ze zmianą temperatury i pokonywaną odległością może być inną przyczyną tej plagi.