30 lat od „remontady” nad Borussią

Jeśli coś z historii Realu przetrwało do dnia dzisiejszego to ciągła walka. Nigdy nie poddawaj się. Dziś obchodzimy trzydziestą rocznicę spotkania, które stało się swego rodzaju legendą Realu Madryt.

Pierwszy mecz przeciwko Borussi Mönchengladbach był kompletną katastrofą dla Molownego. Jego zespół przegrał aż 1:5 na Rheinstadion po znakomitym festiwalu strzeleckim Rahna. Spotkanie to przyniosło wiele wstydu i goryczy Realowi Madryt. Nikt nie stawiał ani grosza, że to ekipa ze stolicy Hiszpanii awansuje dalej. Panujący mistrzowie, w oczach wielu, zostali wtedy wyeliminowani z Pucharu UEFA.

Na kolanach, ale prowadzona przez niestrudzonego Juanito, ekipa z Madrytu zniszczyła rywala w rewanżu. Był to epicki comeback. Dwa gole zdobył Valdano, a dwa Santillana. Ten ostatni został zdobyty na sam koniec spotkania i doprowadził do ekstazy na trybunach. Nawet TVE musiała przeprosić za to, że „pogrzebała” już Real Madryt, ale nikt nie myślał, że zespół Molownego będzie w stanie podnieść się z takiej porażki 15 sekund, które przeszło do historii. Radość zarówno wśród kibiców, jak i zawodników była ogromna. Wydawało się, że niemożliwym jest roztrwonić taką zaliczkę jaką miała Borussia. Real Madryt po raz kolejny jednak pokazał, że niemożliwe nie istnieje.