38 edycja Trofeo Santiago Bernabéu za nami

Embed from Getty Images

Real Madryt zdobył 27 Trofeo Santiago Bernabéu , dzięki zwycięstwu nad Fiorentiną. To było spotkanie, które upamiętniało 60. rocznicę wygrania drugiego Pucharu Europy.

Fiorentina objęła prowadzenie po niespełna czterech minutach gry. Jednak trzy minuty później Królewscy cieszyli się z remisu. Cristiano Ronaldo poprowadził piłkę, nie zwracając uwagi na obronę przeciwnika, po czym schodząc w kierunku bramki podał do Borja Mayorala, który znalazł się na dogodnej pozycji strzeleckiej.

Równowaga meczu została przywrócona. Chociaż Włochom prawie udało się odzyskać prowadzenie w 19 minucie gdy z Davide Astori uderzył nożycami pod poprzeczkę. Jednak przypadkowa interwencja Kiko Casilli uratowała Real Madryt przed stratą kolejnej bramki.

Cristiano Ronaldo pokazał prawdziwą klasę tuż po upływie trzydziestu minut gry. Portugalczyk był pewny siebie, gdy poprosił o piłkę, która miała dać prowadzenie Królewskim. Przejął piłkę w 33 minucie i szukał idealnego momentu, aby ją wpakować do siatki. Zrobił to, uderzając w róg bramki z wielką mocą i precyzją.

Luca, Manu Hernando i Tejero po przerwie zmienili Casillę, Ramosa i Nacho. Najbardziej niebezpieczna akcja miała miejsce w 82. minucie, kiedy to Drągowski był na posterunku i dopadł do stóp Cristiano Ronaldo, który uderzył tylko w słupek. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Realu 2:1. Trofeo Santiago Bernabéu pozostanie w domu jeszcze przez kolejny rok.