Real Madryt pokonał Fiorentinę!

Real Madryt pokonał 2:1 Fiorentinę po bramkach Mayorala i Cristiano. Tym samym zespół Zidane’a został zdobywcą Trofeo Santiago Bernabéu.

4′ Real Madryt źle zaczął spotkanie i już w 4. minucie spotkania stracił bramkę. Veretout oddał płaski strzał ze skraju pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki strzeżonej przez Kiko.

7′ Szybko odpowiedział Real! Kontra Królewskich zakończyła się golem. Płasko dośrodkowywał Ronaldo, a w piątce znalazł się Mayoral, który tylko dostawił stopę i zrobiło się 1:1.

19′ Blisko przepięknej bramki był Astori. Stoper Fiorentiny ekwilibrystycznie uderzył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i tylko instynkt Casilli zapobiegł utracie drugiej bramki.

24′ Nieznacznie chybił Nacho po dośrodkowaniu bitym przez Asensio. To mogło być 2:1!

33′ Niezwykłej urody bramkę zdobył Ronaldo! Portugalczyk dostał piłkę z boku boiska, wszedł w pole karne jednocześnie schodząc na prawą nogę, po czym uderzył piłkę w samo okno bramki! Niczym replika bramki z Superpucharu Hiszpanii! 2:1!

44′ Blisko swojej drugiej bramki Mayoral. Hiszpan uderzył z okolicy 25 metra w stronę bramki, a Sportiello sparował piłkę na rzut rożny.

Pierwsza połowa spotkania nie porywała tempem, jednak mogła się podobać, dzięki trzem bramkom, a w szczególności bramce Ronaldo.

46′ Od 46. minuty na murawie zameldował się Luca, Manu oraz Tejero. W Fiorentinie pojawił się Benassi, Tomovic, Hagi, Zekhnini, Babacar, Cristoforo, Sanchez, Drągowski, Milenkovic, Hugo.

49′ Druga połowa zaczęła się od brzydkiego faulu Na Ceballosie. Żółtą kartkę zobaczył Benassi.

62′ Zizou postawił na kolejną zmianę i tak oto na murawie pojawił się Isco, który zastąpił Asensio.

68′ Cristiforo ukarany żółtą kartką za faul na Llorente.

69′ Świetną piłkę otrzymał Lucas Vázquez od Isco, jednak odbił piłkę tak niefortunnie, że ta przefrunęła wysoko nad poprzeczką Drągowskiego.

70′ Zmiana nastąpiła w Fiorentinie. Fernandez zastąpił Hagi’ego.

72′ Kolejna porcja zmian Zidane’a. Casemiro, Kroos, Oscar i Bale w miejsce Llorente, Ceballosa, Vázqueza i Mayorala.

82′ To mogło być 3:1! Isco potężnie uderzył na bramkę ale lepszy w tej sytuacji okazał się Drągowski, który obronił strzał Hiszpana. Dobić piłkę mógł jeszcze Ronaldo, jednak strzał z ostrego kąta wylądował na słupku.

87′ Z boiska zszedł Drągowski, a na boisku zameldował się trzeci bramkarz Fiorentiny, Cerofolini.

89′ Olivera nieprzepisowo próbował zatrzymać Bale’a i ujrzał żółtą kartkę.

90+2′ Sanchez sygnalizował uraz w samej końcówce spotkania, przez co został zmieniony przez Hristova.

Mecz nie porywał, a miejscami był po prostu nudny. Królewscy jednak dobrze pokazali się na tle włoskiego zespołu. Swoją szanse dostało wielu piłkarzy na co dzień występujący w Castilli. Ozdobą meczu było przepiękne uderzenie Ronaldo w samo okienko bramki.

Real Madryt – ACF Fiorentina 2:1 (2:1)