Tylko remis na Bernabéu

Real Madryt tylko zremisował z Valencią w drugiej kolejce LaLiga. Niesamowity mecz zagrał Asensio, a gorzej niż źle zaprezentował się Benzema.

2′ Już w drugiej minucie spotkania arbiter popełnił błąd, kiedy to po ewidentnej ręce w polu karnym nie odgwizdał rzutu karnego dla Realu Madryt.

10′ Real Madryt na prowadzeniu! Obrona Valencii popełniła błąd, a piłkę przejął Asensio, który podbiegł pod 16 metr i huknął w prawą stronę bramki. Neto nawet nie drgnął i Królewscy objęli prowadzenie!

18′ Valencia doprowadziła do wyrównania. Soler dostał dobre podanie w pole karne, dostawił stopę i wyrównał stan meczu pokonując Keylora Navasa.

21′ Ładną akcję przeprowadził Benzema, który rozegrał piłkę z Bale’m, jednak w kluczowym momencie uderzył tylko w boczną siatkę.

36′ Real Madryt wyprowadził niesamowitą kontrę. Asensio oraz Benzema wyszli dwóch na dwóch i końcówkami palców strzał Benzemy wybronił Neto.

43′ To powinno być 2:1 dla Realu. Bale wstrzelił piłkę w pole karne, a z pięciu metrów piłkę w kosmos wysłał Benzema.

45′ Kolejna szansa Benzemy. Tym razem głową przestrzelił Francuz z okolicy piątego metra przed bramką Valencii.

Mimo przewagi w posiadaniu jak i strzałach Real nie umiał wyjść na prowadzenie do przerwy, głównie za sprawą braku skuteczności.

46′ Drugą połowę od początku zaczął Kovačić, który zastąpił niemrawego w przerwie meczu Isco.

49′ Pierwsza żółtą kartkę w meczu obejrzał Montoya, który faulował Marcelo.

50′ Mocno po ziemi huknął Casemiro i niepewnie na rzut rożny sparował piłkę Neto.

53′ Żółta kartka Nacho po starciu z Zazą.

60′ Casemiro za wszelką cenę zatrzymywał kontrę Valencii za co otrzymał żółtą kartkę.

66′ Swoją szansę miał Bale. Jednak przy strzale z głowy niepotrzebnie wprowadził piłkę w kozioł i ta przeleciała nad poprzeczką.

67′ Żółtą kartkę obejrzał Parejo za wejście w nogi Kroosa.

67′ Znakomity strzał po ziemi w lewą stronę bramki oddał Modrić i po raz kolejny końcami palców broni Neto.

71′ Zaza mógł dać Valencii prowadzenie. Włoch dostał idealną piłkę na głowę, jednak przestrzelił nad bramką.

71′ Gaya faulowany przez Carvajala i boczny obrońca Realu Madryt ogląda żółty kartonik.

73′ Kapitalne uderzenie Parejo broni w ekwilibrystyczny sposób Keylor Navas.

74′ Bale schodzi z boiska, a w jego miejsce Lucas Vázquez.

75′ Ignacio Vidal wchodzi za mającego żółtą kartkę Montoya’e.

77′ Valencia objęła prowadzenie po kontrze, którą wykończył Kondogbia. 1:2.

81′ Żółtą kartką ukarany Rodrigo za faul na Mateo Kovačiciu,

83′ Zrobiło się 2:2! Do rzutu wolnego podszedł Asensio i niezawodny ostatnio Hiszpan pięknym strzałem wyrównał stan spotkania.

85′ Mayoral na boisku zastąpił Kroosa.

87′ Świetny rajd Asensio, który dośrodkował piłkę w pole karne, a tam koszmarnie spudłował Benzema.

88′ Rodrigo Moreno opuścił boisko, a za niego Mina.

88′ 200% szansa Benzemy. Po raz kolejny Francuz zawodzi. Napastnik Realu powinien mieć już dzisiaj skompletowanego co najmniej hat-tricka…

92′ Strzał Benzemy odbiła na słupek Neto.

Real Madryt mimo znaczącej przewagi tylko zremisował z Valencią 2:2. Brakowało głównie skuteczności Karima Benzemy, który miał co najmniej pięć sytuacji, w których powinien wpakować piłkę do siatki. Ogromne pochwały należą się Marco Asensio, który był najjaśniejszą postacią Realu, dzięki czemu zdobył dwie bramki.

Real Madryt – Valencia FC 2:2 (1:1)