Plan wykonany

Real Madryt wykonał plan i pokonał drugoligową Numancie 3:0. Bramkę z rzutu karnego zdobyli Bale i Isco, a na koniec spotkania kropkę nad „i” postawił Mayoral. Poniżej zapis najważniejszych boiskowych wydarzeń.

12′ Blisko bramki gospodarze. Diamanka uderzał po rzucie rożnym, jednak dobrze w obronie zachowała się defensywa Realu.

13′ Błąd Theo i świetny refleks Casilli uratował Królewskich od straty gola. Strzelał Higinio.

30′ Znakomita okazja Mayorala! Dośrodkowywał z rzutu wolnego Asensio, piłka spadła na nogę Mayorala, jednak młody Hiszpan był na tyle zaskoczony, że spudłował.

35′ GOL! Real Madryt na prowadzeniu. Vázquez został sfaulowany w polu karnym, po czym sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Bale i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. 0:1!

39′ Z daleka próbował Asensio, jednak piłka wylądowała na bocznej siatce.

Do przerwy Królewscy przeważali praktycznie w każdym elemencie gry, co przełożyło się na jednobramkowe prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Bale.

51′ Higinio w bardzo żenujący sposób chciał wymusić na arbitrze jedenastkę, przez co został ukarany żółtą kartką.

60′ Diamanka otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Drugi kartonik zawodnik otrzymał za potwornie wyglądający faul na Nacho.

61′ Bale opuścił boisko. W jego miejsce Mateo Kovacić.

63′ Perez na boisku w miejsce Sierry.

73′ Próbował zza pola karnego Ceballos, jednak wprost w bramkarza.

74′ Isco za Ceballosa.

76′ Blisko nieprawdopodobnej bramki Perez! Zawodnik Numancii oddał strzał z blisko czterdziestu metrów widząc, że Casilla wyszedł daleko z bramki. Ten piękny strzał wylądował na szczęście Królewskich tylko na poprzeczce. Było naprawdę groźnie!

82′ Medina otrzymuje żółtą kartkę za ciągnięcie za koszulke Kovacicia.

84′ Nieprawdopodobne pudło Isco. Hiszpan wszedł w pole karne gospodarzy i z piątego metra uderzył nad poprzeczką.

86′ Asensio schodzi, a w jego miejsce Hakimi.

88′ GOL! Isco zamienia rzut karny w drugą bramkę dla Królewskich. Wcześniej rzut karny po raz kolejny w tym spotkaniu wywalczył Lucas.

90+1′ Królewscy z trzecią bramką! Carvajal dośrodkował, a w polu karnym świetnie znalazł się Mayoral, który ustrzelił głową ładnego gola.

90+3′ Kova z żółtą kartką.

Numancia – Real Madryt 0:3 (0:1)