Kolejna strata punktów

Real Madryt po raz kolejny w tym sezonie LaLiga zawiódł i zgubił punkty. Tym razem Królewscy zremisowali 2:2 z Celtą Vigo. Dla Realu dwukrotnie trafiał Bale, zaś dla gospodarzy trafiali Wass i Gomez. Poniżej zapis najważniejszych akcji spotkania.

2′ Już w drugiej minucie Real Madryt mógł napocząć rywali. Dobre dośrodkowanie Isco w pole karne i Bale nie trafił z paru metrów piłki głową.

4′ Dobra akcja na linii Bale – Ronaldo. Walijczyk podał do Ronaldo, a ten uderzył w stronę bramki zdecydowanie zbyt lekko.

12′ Dośrodkowanie z prawej strony boiska, do piłki doszedł Aspas i z pierwszej piłki uderzył w słupek bramki Navasa.

23′ Próba Isco z dystansu bardzo niecelna.

25′ Akcja Celty zaczęła się od błędu Varane’a. Do strzału doszedł Wass, jednak źle uderzył w piłkę.

33′ Piękna bramka Wass’a. Celta wyszła z kontrą, piłka trafiła do Duńczyka, ten przebiegł kilkadziesiąt metrów i zza pola karnego lobem trafił piłką do bramki. Gospodarze objęli prowadzenie.

36′ Szybka odpowiedź Realu! Królewscy wyszli z kontrą, Kroos podał w tempo do Bale’a, a ten strzałem po ziemi doprowadził do wyrównania. 1:1!

38′ Co za mecz na Balaidos! Dośrodkowanie Isco w stronę Bale’a, a Walijczyk w trzy minuty strzela dwie bramki. 2:1 dla Realu!

44′ Casemiro obejrzał żółtą kartkę za uderzenie rywala łokciem.

Do przerwy Real Madryt prowadził z Celtą, głównie dzięki świetnej dyspozycji Garetha Bale’a, który w przeciągu trzech minut odwrócił wynik na swoją korzyść.

49′ Próbował po ziemi Isco, jednak strzał po ziemi trafił wprost w bramkarza Celty.

57′ Próbował uderzać technicznie Isc, jednak strzał Hiszpana nieznacznie nad poprzeczką.

60′ Otto huknął zza pola karnego i piłka przeszła milimetry nad poprzeczką bramki Navasa.

65′ Dobry strzał głową Ronaldo, a jego strzał paruje Blanco.

67′ Faulował Mallo Bale’a, przez co dostał zółtą kartkę.

69′ Blisko pięknej bramki Gomez, jednak dobrze ustawiony Navas łapię piłkę.

71′ Żółta kartka dla Navasa za faul na Aspasie.

72′ Navas broni rzut karny! Aspas zatrzymany!

73′ Dwie zmiany u gospodarzy. Mör i Lobotka na boisko, w miejsca Sisto i Radoji.

76′ Dwie zmiany również u Królewskich. Modrić i Isco zeszli z boiska, a w ich miejsca Kovacić i Vázquez.

80′ Ronaldo stanął przed świetną okazją, jednak trafił wprost w bramkarza.

82′ Wass dośrodkował w pole karne, a tam osamotniony Gomez doprowadza do wyrównania. 2:2.

84′ Próbował Ronaldo, jednak uderzył tylko w boczną siatkę.

84′ Bale zszedł z boiska, a w jego miejsce Asensio.

88′ Aspas otrzymał żółtą kartkę za dyskusję z sędzią.

90′ Niesamowite podania Casemiro do Lucasa, jednak Hiszpan uderzył wprost w Blanco.

90+1′ Wass zszedł z boiska. W jego miejsce Jozabed.

Real Madryt po raz kolejny stracił punkty w lidze. Tym razem dwa punkty aktualnym Mistrzom Hiszpanii urwała Celta.