Królewscy z awansem

Real Madryt tylko zremisował z Numancią 2:2, jednak dzięki zwycięstwu na wyjeździe, to Królewscy awansują do kolejnej rundy Pucharu Króla. Poniżej zapis najważniejszych boiskowych sytuacji.

9′ Pierwsza próba strzału przez Królewskich. W pole karne wszedł Asensio i silnym strzałem próbował wbić piłkę do bramki, jednak piłka zatrzymała się tylko na bocznej siatce.

11′ Gol! Dośrodkowanie w pole karne Carvajala, tam idealnie znalazł się Lucas Vázquez i idealnym strzałem po koźle trafia głową do siatki gości. 1:0!

18′ Grego Sierra otrzymał żółtą kartkę za ostry faul w nogi Vázqueza.

21′ Próbował Lucas, jednak jego strzał zbyt lekki przez co nie sprawił problemów bramkarzowi Numancii.

41′ Guillermo w miejsce kontuzjowanego Higinio.

45′ Wyrównanie gości. Kontra Numancii, dośrodkowanie po ziemi do chwile wcześniej wprowadzonego Guillermo, a ten strzałem po ziemi pokonał Casillę. 1:1

Do przerwy mimo ogromnej przewagi w posiadaniu piłki Real Madryt zdołał zdobyć tylko jednego gola. Gościom wystarczyła tylko jedna poważna akcja, przez co trafili gola do szatni.

46′ Hakimi w miejsce Carvajala.

59′ Real Madryt ponownie wyszedł na prowadzenie! Dośrodkowanie w pole karne, tam piłkę trącił Mayoral, który zgrał ją do Vázqueza, a ten mocnym strzałem z najbliższej odległości wyprowadza Królewskich na prowadzenie.

63′ Isco za Asensio.

66′ Milla w miejsce Mateu.

72′ Etxeberria w miejsce Mediny.

77′ Casemiro w miejsce Mayorala.

79′ Groźna akcja gości i w znakomity sposób Nacho uchronił Królewskich od straty drugiej bramki.

82′ Goście po raz drugi doprowadzili do remisu. Dośrodkowanie w pole karne, tam pięknym strzałem głową Guillerme pokonał Casillę.

84′ Calvo obejrzał żółtą kartkę za faul na Theo.

87′ Casemiro z żółtą kartką.

90+2′ Calvo dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na Isco.

Real Madryt w nieporywającym spotkaniu tylko zremisował z Numancią 2:2.