Real Madryt pokonuje Paris Saint-Germain!

Real Madryt pokonał 3:1 PSG w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Królewscy zdołali odwrócić losy meczu, odpowiadając na bramkę Rabiota, aż trzykrotnie. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Ronaldo, raz Marcelo. Królewscy są w znakomitej sytuacji przed rewanżowym spotkaniem w Paryżu. Poniżej zapis najważniejszych boiskowych wydarzeń.

3′ Pierwsza próba Królewskich. Ronaldo uderzył z powietrza, jednak obok bramki.

8′ Chwila grozy na stadionie. Marcelo zderzył się z Alvesem, upadł i wił się z bólu. Skończyło się na szczęście tylko na strachu.

14′ Neymar otrzymał żółtą kartkę za zupełnie niepotrzebny faul na Nacho.

25′ Lo Celso dostał żółtą kartkę za faul na Isco tuż przed polem karnym.

28′ Niesamowite podanie Marcelo, po prostu niesamowite do Ronaldo, Portugalczyk wszedł w pole karne i trafił wprost w głowę Areoli. To powinno być 1:0!

32′ Strzał głową Ramosa po rzucie rożnym. Uderzenie jednak zbyt lekkie i piłka w rękach Areoli.

32′ Isco z żółtą kartką za faul na Lo Celso.

33′ Dobra akcja PSG, Dośrodkował Mbappe, do piłki doszedł Rabiot i pokonał zmylonego Navasa. 0:1.

37′ Odebrał piłkę Ronaldo i wyszedł na dobrą okazję. Piłka jednak ponad bramką.

38′ Gorąco w polu kanrym Realu. Casemiro ratuje przed stratą gola.

40′ Zamieszanie w polu karnym PSG, jednak nie padła bramka.

44′ Piękny, techniczny strzał Benzemy i niesamowicie broni Areola. Co za interwencja.

44′ Lo Celso fauluje Kroosa. Sędzia wskazał na jedenasty metr!

45′ Cristian Ronaldo trafia z rzutu karnego! Remis!

Do przerwy Real Madryt niezwykle mocno starał się zdobyć bramkę, jednak to goście jako pierwsi objęli prowadzenie, dzięki golu Rabiota. Chwile przed przerwą wyrównał jednak Ronaldo,

49′ Keylor Navas ratuje Real Madryt! Mbappe dostał znakomitą piłkę, uderzył i instynktownie obronił Kostarykanin.

61′ Dobre dośrodkowanie Isco, jednak pewnie łapie Areola.

64′ Żółta kartka dla Rabiota za faul na Modriciu.

66′ Meunier w miejsce Cavani’ego.

68′ Gareth Bale w miejsce Karima Benzemy.

76′ Bardzo blisko bramki PSG! Piłka wstrzelona w pole karne minęła wszystkich i wyszła na out.

78′ Nacho z żółtą kartką za faul na Neymarze.

79′ Podwójna zmiana w szeregach Realu Madryt. W miejsca Casemiro i Isco Asensio i Lucas.

83′ GOL! Real Madryt na prowadzeniu! Asensio dośrodkowuje w pole karne, tam piłka odbija się od Cristiano Ronaldo i Portugalczyk wpakował piłkę do siatki. 2:1!

84′ Lo Celso zszedł z boiska. W jego miejsce Draxler.

86′ 3:1! 3:1! 3:1! Asensio dośrodkował w pole karne, uderzył z woleja Marcelo i zrobił to na tyle nieczysto, że zmylił wszystkich, łącznie z Areolą i trafił do siatki.

89′ Navas broni groźny strzał Mbappe.

90′ Strzelał Ronaldo, jednak wprost w Areole.

90′ Meunier z żółtą kartką za faul na Asensio.

90+2′ Próbował Neymar, jednak strzał nad poprzeczką.

Real Madryt – PSG 3:1 (1:1)