Królewscy polegli w Barcelonie

Real Madryt przegrał z Espanyolem w ostatniej akcji spotkania, tym samym przerwał dobrą passę samych zwycięstw, którą udało się złapać dopiero w lutym. Poniżej zapis najważniejszych boiskowych wydarzeń.

7′ Dobra okazja Realu! Bale uderzył głową  z pięciu metrów, jednak trafił wprost w Lopeza, który złapał piłkę.

26′ Ogromny błąd Varane’a sprawił, że Moreno wyszedł na czystą okazję do strzelenia bramki. W ostatniej chwili w sytuacji 1 na 1 Keylor Navas łydką uratował Real przed stratą gola.

31′ Piłkę do bramki wpakował Moreno, jednak sędzia odgwizdał spalonego. Powtórki nie wykazały jednak dokładnie, czy najlepszy strzelec gospodarzy znalazł się na ofsajdzie.

38′ Żółta kartka dla Garetha Bale’a.

49′ Duarte uderzył piłkę po rzucie rożnym, a ta odbiła się od górnej części poprzeczki i wyszła poza boisko.

52′ Uderzył piłkę Achraf, jednak pewnie złapał Lopez.

60′ Strzał Kovacicia wprost w Diego Lopeza.

69′ Benzema w miejsce Isco, oraz Granero w miejsce Victora.

77′ Kapitalna interwencja Keylora Navasa po strzale głową Moreno.

79′ Baptistao w miejsce Piatii’ego.

81′ Martin dostał żółtą kartką za faul na Lucasie.

81′ Ceballos w miejsce Bale’a.

89′ Mayoral w miejsce Kovy.

90+3′ Gol dla Espanyolu. Moreno trafił po koźle z dośrodkowania w ostatniej akcji meczu.

RCD Espanyol – Real Madryt 1:0 (0:0).