Królewscy pokonują PSG i meldują się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!

Real Madryt pokonał na wyjeździe PSG 2:1 i tym samym zameldował się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Dla Królewskich trafiali Ronaldo i Casemiro, zaś dla gospodarzy Cavani. W dwumeczu Królewscy zwyciężyli, aż 5:2. Poniżej zapis najważniejszych boiskowych wydarzeń.

18′ To mógł być gol! Sergio Ramos uderzył z pierwszej piłki po dośrodkowaniu Asensio i fantastycznie na linii broni Areola.

20′ Casemiro faulowany przez Veratti’ego, za co Włoch otrzymał żółtą kartkę.

32′ Mateo Kovacić z żółtą kartką za zatrzymanie Di Marii.

38′ W sytuacji 1 na 1 Benzema przegrał pojedynek z Areolą. Golkiper PSG zdołał obronić strzał Francuza. To powinno być 1:0!

43′ Keylor ratuję Real Madryt! Mbappe urwał się linii obronnej, oddał strzał i świetnie sparował go Kostarykanin na rzut rożny.

Do przerwy oba zespoły prezentowały dobry, lecz mocno zapobiegawczy futbol. Żaden z zespołów nie chciał się zbytnio otworzyć. Najlepszą okazję w pierwszej połowie miał Benzema, jednak Francuz w pojedynku z Areolą poległ.

50′ Dobry strzał głową Ronaldo minimalnie minął słupek.

51′ REAL MADRYT NA PROWADZENIU! Znakomita akcja Asensio, który przyjął piłkę, potem założył siatkę Alvesowi podając do Lucasa, a ten dośrodkował na głowę Ronaldo. Portugalczyk nie miał problemów z wykończeniem akcji! 1:0!

59′ Pastore w miejsce Motty.

66′ Veratti za dyskusję z sędzią otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę!

69′ Dobra akcja Królewskich zakończona strzałem Asensio, który trafił w słupek.

71′ Zamieszanie w polu karnym. Przypadkowo piłka odbiła się od biodra Cavani’ego i z najbliższej odległości wpadła do siatki. 1:1.

71′ Kroos w miejsce Kovacicia.

74′ Znakomitą okazję marnuję Benzema. To powinno być 2:1!

76′ Draxler w miejsce Di Marii.

76′ Bale w miejsce Benzemy.

78′ Ramos otrzymał żółtą kartkę za faul na Pastore.

80′ 2:1! Casemiro! Brazylijczyk skorzystał ze złego wybicia Rabiota, uderzył na bramkę, a piłka po rykoszecie zatrzepotała w bramce zdezorientowanego Areoli.

82′ Isco w miejsce Asensio.

84′ Cavani z żółtą kartką.

86′ Diarra w miejsce Mbappe.

PSG – Real Madryt 1:2 (0:0)