Achraf Hakimi jedzie na Mundial!

Embed from Getty Images

Młody obrońca Realu Madryt, Achraf Hakimi przeżywa aktualnie swój najlepszy okres w karierze. Najpierw młody Marokańczyk skorzystał na kontuzji Carvajala i przebojem wdarł się do pierwszego składu Realu Madryt, gdzie zbiera co najmniej przyzwoite recenzje za swoje występy, a teraz niespodziewanie wraz ze swoją reprezentacją narodową awansował na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Rosji.

Wczorajszym późnym popołudniem reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej mierzyła się z reprezentacją Maroka w ostatniej kolejce grupy C. Dość nieoczekiwanym liderem grupy było Maroko, które nie mogło przegrać z WKS, a choćby remis dawał reprezentacji Hakimi’ego awans na Mundial. Mimo to faworytem do awansu było Wybrzeże Kości Słoniowej, które grało na własnym stadionie. Kolejną niespodziankę sprawiło jednak Marako i pokonało faworyzowany WKS 2:0.

To ogromny sukces reprezentacji Maroka i młodego Achrafa. Dla Maroka będzie to piąty występ w Finale Mistrzostw Świata w historii, pierwszy od niespełna dwudziestu lat.