Agent Beníteza: Rafa będzie na ławce Realu 30 grudnia

Przedstawiciel trenera Realu Madryt przyznał, że klub nie kontaktował się z nim aby powiedzieć coś innego. Według Cuatro i La Sexty każdy kolejny mecz będzie decydował o przyszłości trenera Królewskich.

Rafa Benítez będzie na ławce Realu Madryt 30 grudnia w meczu z Realem Sociedad. Kolejne spotkanie to wyjazd na Estadio Mestalla 3 stycznia w ramach 18 kolejki La Liga. Cuatro rozmawiało z agentem obecnego szkoleniowca Los Blancos – Manuelem Garcíą Quilónem, który mówił na temat najbliższej przyszłości swojego klienta na Bernabéu.

Czy Rafa będzie na ławce w meczu z Realem Sociedad? Wyobrażam sobie, że tak. Nikt w klubie nie powiedział nam, że nie będzie kontynuował pracy. Nie ma powodu by sądzić, że będzie inaczej. Zdajemy sobie sprawę, że są ludzie, którzy nie zgadzają się z pozostawieniem Beníteza na stanowisku ale on jako madridista jest bardzo dobrze przygotowany do zarządzania Realem Madryt.

García Quilón odpowiedział również na pytanie o spekulację mówiące o możliwych zastępcach Rafy Beníteza

Nie, to nie jest problem. Taka już jest piłka

Zapytany również został o kiepskie stosunki między trenerem a zawodnikami

Proszę zapytać o to piłkarzy

Pomimo publicznego wsparcia ze strony Florentino Péreza, który powiedział, że „Benítez nie jest problemem tylko rozwiązaniem” hiszpański prezenter radiowy José Ramón de la Morena powiedział we wtorek wieczorem, że miał wrażenie, że dni trenera Realu są policzone i zasugerował, że klub już dyskutuje na temat nawiązania kontaktu z José Mourinho.