Ancelotti: Francja z Benzemą w składzie mogłaby wygrać Euro

Embed from Getty Images

Carlo Ancelotti jest smutny z powodu Benzemy. Napastnik Realu Madryt został usunięty z kadry Francji za rzekomy udział w tak zwanej „sprawie Valbueny”. Miał on uczestniczyć w szantażu sekstaśmą swojego rodaka. „Francji bez niego nie udało się wygrać Mistrzostwa Europy. Myślę, że gdyby był w drużynie, to mogłoby się potoczyć inaczej”, powiedział Włoch w wywiadzie dla Canal Football Club.

 

Były trener Realu Madryt rozmawiał również o swoich relacjach z obecnym szkoleniowcem klubu, Zinédine’em Zidane’em. „Jest moim przyjacielem. Był moim piłkarzem, asystentem, mogę tylko powiedzieć, że jestem dumny z jego kariery i tego co osiągnął.”, powiedział Ancelotti.

Ancelotti został poproszony również o ocenę Unaia Emery’ego, obecnego trenera PSG, czyli drużyny którą Włoch prowadził przed dołączeniem do Realu Madryt. Bask jest ostro krytykowany za swoją pracę i wyniki. „Nie znam sposobu jego pracy. Wiem tylko, że PSG jest krytykowany, podobnie jak Real Madryt i trzeba to zaakceptować. Taki jest futbol”, stwierdził trener Bayernu Monachium.