Ancelotti i Cristiano – prawdziwi przyjaciele

Carlo Ancelotti i Cristiano Ronaldo przez dwa lata wspólnie dzieli szatnię w Realu Madryt. Ich relacja była wtedy jednak bardziej zdystansowana i stricte zawodowa, a po zwolnieniu Włocha ze stanowiska trenera przerodziła się w prawdziwą przyjaźń. Nie są już tylko znajomymi z boiska i ciągle utrzymują kontakt, ale obaj po raz kolejny chcieliby pracować razem.

Ronaldo nie był zwolennikiem zwolnienia Ancelottiego i uznaje go za najlepszego trenera z jakim współpracował. Był on nie tylko szkoleniowcem, ale potrafił też znakomicie dogadywać się z piłkarzami. Zawodnicy mogli mu zaufać, a jakiekolwiek konflikty w szatni były rzadkością. Jak donoszą media CR7 na prywatnym spotkaniu z Florentino Perezem miał nawet prosić prezesa o przywrócenie Włocha na stanowisko trenera.

Kiedyś, gdy jeden był szefem drugiego i od Carletto zależały losy Cristiano ich kontakty wyglądały zupełnie inaczej. Teraz natomiast mogą porozmawiać ze sobą normalnie jak dwaj miłośnicy futbolu, a wspólna zawodowa przyszłość wciąż pozostaje otwarta i możliwa.