AS: Agent Lewandowskiego na Bernabéu

Agent Roberta Lewandowskiego, Cezary Kucharski, pojawił się w loży na Bernabéu podczas meczu z Getafe – donosi dziennik AS na głównej stronie. Były reprezentant Polski zasiadł w pobliżu dwójki najważniejszych osób w Realu Madryt – Florentino Péreza i José Ángela Sáncheza. Reprezentant polskiego napastnika starannie przygotowuje grunt pod transfer Roberta.

Cała operacja nie będzie jednak łatwa do przeprowadzenia. Bayern Monachium chce zatrzymać Polaka w swojej drużynie i Bawarczycy już przygotowuję dla Lewandowskiego nowy kontrakt dzięki któremu Lewy stałby się najlepiej opłacanym piłkarzem w niemieckiej drużynie. Pierwsza oferta jednak zostanie odrzucona przez reprezentantów Roberta, a w Madrycie liczą, że dzięki temu włodarze niemieckiego klubu zrozumieją wolę Polaka, który chce od przyszłego sezonu grać w barwach Królewskich.

Na dzień dzisiejszy Lewandowski w Monachium może liczyć na zarobki na poziomie 10 milionów euro netto rocznie. Królewscy są w stanie zapłacić Polakowi 12 milionów euro netto za każdy sezon gry a na lepsze pieniądze mógłby w Madrycie liczyć tylko Cristiano Ronaldo.

Dwudziestosiedmioletni napastnik ma dać drużynie nowy, niezbędny impuls, który przywróciłby nadzieję na trybunach. Dla Roberta transfer do Realu to kolejny krok w karierze, który pozwoliłby na realizację indywidualnych celów, które są nieosiągalne w innych klubach. W Polsce z niedowierzaniem przyjęto informację, że Robert nie znalazł się wśród najlepszej trójki piłkarzy świata, a przenosiny do stolicy Hiszpanii miałyby pomóc mu w walce o Złotą Piłkę.

Królewscy mogą przyśpieszać negocjacje. Jak donosi AS, FIFA nadal bada sprawę kontraktowania niepełnoletnich piłkarzy i niespodziewana kara, zabraniająca dokonywania nowych transferów, może zostać ogłoszona już w najbliższym czasie.

Otoczenie zawodnika, które dostrzega niesamowity potencjał w duecie Bale-Lewandowski, uważa że to najlepszy moment na transfer. W Polsce są przekonani, że czas Cristiano Ronaldo i Karima Benzemy w Realu Madryt dobiega końca, a Lewandowski idealnie pasuje na kolejny galaktyczny transfer Florentino.