AS: Modrić zostaje

Embed from Getty Images

Hiszpański dziennik informuje, że Luka podjął ostateczną decyzję, jaką jest pozostanie w Realu Madryt. Chorwacki pomocnik był w ostatnich dniach silnie łączony z Interem.

To prawda, że Modrić otrzymał fantastyczną ofertę z Włoch. Inter proponował mu sześcioletni kontrakt, gwarantujący cztery lata gry w Serie A, a następnie dwa sezony w Chinach. W ostatnim czasie nie można było liczyć na żadne publiczne komentarze ze strony Chorwata, które potwierdzałyby lub dementowały doniesienia prasy. Wszystko jednak wskazuje na to, że zainteresowanie Nerazzurrich było jak najbardziej poważne.

Madrycki AS poinformował dziś, że po skonsultowaniu się z rodziną i dokładnym omówieniu sytuacji pomocnik Realu Madryt podjął ostateczną decyzję: zostaje w stolicy Hiszpanii na kolejny sezon.

Lukita pragnie uznania ze strony klubu – pomimo kluczowej roli, jaką pełni w drużynie, w drabince płacowej znajduje się niżej od Bale’a, Ramosa, Kroosa oraz Benzemy. Umowa Modricia z klubem wygasa za dwa lata, a na jej mocy wicemistrz świata zarabia 6,5 miliona euro rocznie.

Po rozmowach z przedstawicielami Realu Luka wie, że zostanie doceniony za wspaniały mundial. Gwiazda środka pola jest przekonana, że w przyszłym sezonie będzie nadal reprezentować barwy Królewskich. To doskonała wiadomość dla Julena Lopeteguiego i wszystkich madridistas.