AS: Sześć celów Zizou

Już za kilka dni Zinédine Zidane pierwszy raz zasiądzie na ławce Realu Madryt w roli pierwszego trenera. Dziennik AS podsumował cele nowego szkoleniowca, a także nakreślił jego wizję budowy drużyny.

Ofensywny futbol

Na Bernabéu ofensywna gra, która nie nudzi fanów, zawsze była ważna. Tego najbardziej zabrakło Benítezowi. Drużyna Hiszpana koncentrowała się głównie na grze w defensywie, a nie na ataku. Zidane chce to zmienić i pokazać kibicom piękno piłki nożnej.

Zaangażowanie całej drużyny

Zizou nie chce nikogo pominąć. Jego celem jest, aby wszyscy piłkarze czuli się potrzebni. James czy Isco, którzy byli na drugim planie u poprzedniego trenera, znów będą stanowić o sile Realu Madryt.

Relacje

Mistrz Świata z 1998 roku wie, jak ważne są relacje pomiędzy zawodnikami i dąży do tego, aby nie dochodziło pomiędzy nimi do niepotrzebnych zawirowań. Zidane zamierza utrzymywać ze swoimi podopiecznymi dobrą więź, która pozytywnie wpłynie na zespół.

Szybka gra i posiadanie piłki

Królewscy od pewnego czasu grają nudny i przewidywalny futbol. Nowy sztab szkoleniowy chce to zmienić. Francuz chce, aby jego piłkarze szybko wymieniali się piłką i żeby utrzymywali ją jak najdłużej się tylko da.

BBC

Benítez nigdy nie miał swojej „żelaznej” jedenastki. Rafa rotował składem przy każdej nadarzającej się okazji. Zinédine na pierwszej konferencji już określi, że ofensywny tercet Bale-Benzema-Cristiano będzie odgrywał w jego taktyce ważną rolę.

Zaangażowanie

Nowy trener chce wlewać nadzieję w serach kibiców każdym meczem, dlatego zaangażowanie jego podopiecznych w każdym meczu jest niezmiernie ważne. Zidane doskonale rozumie walory madridismo: oddanie i zaangażowanie, i na pewno z tego nie zrezygnuje.