Asensio ciężko pracuje nad powrotem.

Embed from Getty Images

Marco Asensio kontynuuje proces rehabilitacji, a dziś na swoich kontach społecznościowych podzielił się video, które ma być dowodem na jego szybki powrót do gry z drużyną.

Jak podano w raporcie medycznym z 24 listopada, u zawodnika została zdiagnozowana ,,kontuzja wewnętrznego mięśnia zasłaniacza prawej nogi” i, pomimo że nie wspomniano nic na temat daty powrotu , szacowało się ją na 2/3 tygodnie. 6 dni później sam Marco korzystając z Tweetera przesłał pełną optymizmu wiadomość do swoich fanów, która poprzez nagranie z treningu informuje o progresie fizycznym dokonanym przez piłkarza.

,,Dobre odczucia, do powrotu brakuje już bardzo niewiele.” – napisał Hiszpan, który dziś pojawił się na murawie ośrodka szkoleniowego w Valdebebas, gdzie wykonywał ćwiczenia wzmacniające z piłką i bez niej. Dodatkowo piłkarzowi zezwolono na strzelenie kilku goli, co niewątpliwie jest dobrym sygnałem w kontekście jego powrotu do zdrowia. Od czasu swojej kontuzji Asensio przegapił mecz Ligi Mistrzów z Apoelem, spotkanie ligowe z Malagą oraz rewanż w ramach Pucharu Hiszpanii z drużyną z Fuenlabrady. Jednak jak wskazuje poniższy materiał opublikowany przez naszego pomocnika, już niedługo ponownie będziemy mogli zobaczyć go na boisku.