Asensio: Zaspałem w dniu meczu o Superpuchar z Sevillą

Marco Asensio wziął udział w programie El Partidazo w radiu COPE. Piłkarz Realu Madryt wypowiedział się między innymi o swojej przyszłości, Cristiano czy kadrze Królewskich.

„Mam swoją cenę, ale ja nie odejdę z Realu Madryt. Nie chciałbym iść do PSG. Jestem bardzo szczęśliwy tutaj.”

„Ambicją każdego piłkarza jest zagrać we wszystkich meczach, ale musimy też zrozumieć, że istnieje więcej graczy, szatnia jest duża. Powoli zaczynam grać w wielkich spotkaniach. W tym roku zacząłem inaczej. Chcę poczuć się ważny i mieć o wiele więcej minut niż przed rokiem.”

„Cristiano zasługuje na Złotą Piłkę. Czy ja dostaną ją w przyszłości? Nigdy nie wiadomo. To zależy od wielu czynników.”

„Staram się unikać restauracji, gdzie jest wiele osób. Zazwyczaj jem w domu z ojcem i bratem, prawda jest taka, że jestem domatorem. Kiedyś pomijałem śniadanie, ale po wizycie u dietetyka, zacząłem, rano pić sok pomarańczowy i jeść banana. Nie mam dziewczyny. Jak jestem w domu z ojcem i bratem, którzy mieszkają ze mną, śpię, sobie drzemkę… W ubiegłym roku poszedłem na pole golfowe, ale nie jestem w tym dobry. Nigdy wcześniej nie byłem na polu golfowym. Oglądam w telewizji mecze piłki nożnej lub seriale i filmy. Nie czytam dużo prasy, ponieważ można tam znaleźć różne dziwne rzeczy.”

„Zawsze stąpałem mocno po ziemi, zawsze miałem wsparcie mojego ojca, mojego brata. Staram się nie chwalić tym co mam. Mam tylko samochód klub, dom… Oni zawsze mi mówili, że nauka, a potem do piłki nożnej. Zacząłem trenować rano mając 16 lat i musiałem chodzić do szkoły w godzinach popołudniowych.”

„Kiedyś grałem jako ofensywny pomocnik, a nawet pomocnik, od Cadete A, choć mi się to nie podobało. Od kiedy zacząłem grać w División de Honor wszystko było bardziej profesjonalne, potem zadebiutowałem z Majorką. Moja pierwsza wypłata ​​to było tysiąc euro miesięcznie, w wieku 16 lat. Jak byłem młody miałem swoje problemy. W Infantilu B zacząłem odczuwać ból w kolanach, który nie pozwalał mi grać w piłkę nożną Czasami nie mogłem nawet chodzić, ale nie myślałem o rzuceniu piłki nożnej, bo poszedłem do kilku lekarzy i powiedziano mi, że po prostu rosnę.”

„Espanyol chciał pozyskać mnie kiedy miałem 9 lat. Zaproponowali mi dom, szkołę, wszystko. Ale powiedziałem, że zostaję i to było najlepsze co mogłem zrobić. ”

„Pojawiła się nie tylko Barca. Na Majorce miałem wiele problemów i było wiele zespołów, które mnie chciały. Kolejnej zimy dołączyłem do Realu Madryt. Jestem zachwycony, że gram w tym klubie. Miałem bardzo trudne dni, bo było wiele ofert z innych klubów, ale kiedy powiedzieli mi, że jest zainteresowanie z Madrytu, powiedziałem po prostu, że chcę tam grać. Dostaliśmy prywatny samolot. Zadzwonili do mnie w nocy i powiedzieli, że następnego dnia mam jechać do Madrytu. Zatrzymaliśmy się w Barcelonie u mojego agenta i razem udaliśmy się do stolicy. Spotkałem się z José Ángelem, pokazano mi Valdebebas i podpisałem kontrakt. Potem rozmawiałem z Rafą Benítezem i postanowił, że najlepiej by było jakbym odszedł na wypożyczenie. Wybrałem Espanyol.”

„To dziwne, bo Neymar był dla Barcelony ważnym graczem, a oni nie potrafili go zatrzymać.”

„Zidane powiedział mi, że od czasów Messiego, nigdy nie widział takiej lewej nogi jaką mam ja. Byłem trochę pod wrażeniem. On na pierwszy rzut oka wie, co ktoś lubi a czego nie lubi. Jestem zachwycony. . W każdej sytuacji potrafi dokonać właściwego wyboru. W zeszłym sezonie były trudne chwile i zawsze decydował dobrze.”

„Myślę, że to początek. Ostatni rok był podobny, teraz mamy Ligę Mistrzów i Mistrzostwo Hiszpanii. To będą skomplikowane miesiące na wszystkich frontach. Jesteśmy zespołem, który pokonał wszystkich, zwłaszcza w ostatnim sezonie.”

„Ulubiony tercet? CIA, bo gram ja! Następnie BBC.”

„Ja zwykle poświęcam 5-10 minut na strzelanie na treningach. Są też inni piłkarze, którzy potrafią strzelać z odległości… Cristiano, Kroos, Gareth.”

„W szatni nazywają mnie Chencho, Torero i szalone kostki.”

„Zaspałem w dniu meczu o Superpuchar z Sevillą. Wiedziałem wcześniej, że w nim zagram. Mieliśmy rozruch o 11:30, a ja zaspałem. Bałem się, że nie zagram. Myślałem, że trener mnie nie wystawi. Koledzy żartowali, że nie mam szans na grę. Najmocniej żartował Sergio.”

„Najlepsza lewa noga, najlepsze wykończenie, najlepsza prawa noga – Cristiano. Głowa, myślenie – Ramos. Długie podania – Kroos. Ramos i Cristiano są liderami zespołu.”