Asystent Beníteza: Piłkarze nie słuchali Rafy

Jednym z głównych powodów zwolnienia Rafy Benítez był brak chemii na linii trener-zawodnicy. Pierwszym niezadowolonym był Cristiano Ronaldo. Portugalczykowi nie spodobało się, że trener chce budować drużynę wokół Garetha Bale’a. Czarę goryczy przelała wypowiedź Rafy, który nie zdefiniował Ronaldo jako najlepszego piłkarza świata, tylko jak jednego z najlepszych. Późniejsza refleksja Hiszpana nie naprawiła relacji. Niezadowoleni z pracy trenera mieli być także Isco czy James, a obaj stawiali pod znakiem zapytania dalszą pracę pod okiem trenera.

Jednak Antón Meana, hiszpański dziennikarz, w Radio MARCA zacytował słowa asystenta Beníteza. Zdaniem pomocnika Rafy, wina leży nie tylko po stronie sztabu szkoleniowego.  Antonio Gómez miał powiedzieć:

Zawodnicy nie zwracali uwagi na trenera, nie tylko teraz, ale od samego początku sezonu, kiedy to zremisowaliśmy 0-0 ze Sportingiem. Podczas gdy Rafa mówił i dawał wskazówki, część piłkarzy miała spuszczone głowy, część piłkarzy uderzała się łokciami a jeszcze inni się śmiali. Czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałem.

Słowa Gómeza nie zostały nigdzie potwierdzone, jednak autor cytatu zapewnia o jego prawdziwości.