Atletico przygotowuje antykrólewską klauzulę

Atlectico Madryt planuje poprawić warunki umowy z Antoine’em Griezmannem w celu odstraszenia piłkarskich potęg.

W niedawnym wywiadzie Griezmann powiedział, że bardzo dobrze czuje się na Vicente Calderon i nie ma w planach zmiany barw klubowych. Jednak jego stosunkowo młody wiek i dobra forma przyciągnęły uwagę najbogatszych klubów na europejskim kontynencie. Młodego Francuza obserwuje między innymi PSG, Real Madryt, Bayern Monachium czy Chelsea, ale dyrektorzy Atletico już rozpoczynają kroki, mające na celu odstraszenie potencjalnych zainteresowanych jego usługami.

Real Madryt chce wzmocnić swoją linię ataku w następnym sezonie.  W tym celu planuje zakup piłkarzy z najwyższej półki. Piłkarzem, który może zawitać na Santiago Bernabeu  jest Griezmann, który podoba się zarówno Zidanowi jak i Perezowi. Jednak włodarze Los Rojiblancos  nie chcą, aby 24-latek odszedł do największego rywala.

Hiszpański dziennik As zauważa, że między Realem Madryt i Atlético została zawarta „dżentelmeńska umowa”, na mocy której żadna ze stron nie będzie podkupywała sobie zawodników. Jednak Atletico dmucha na zimne i woli się zabezpieczyć.

Atletico chce konkurować z największymi i najbogatszymi klubami, dlatego Rojiblancos  Atletijest w pełni świadome konieczności posiadania tak dobrego zawodnika.  Obecna umowa Francuza jest ważna do 2020 roku, a klauzula na niej widniejąca wynosi 80 milionów euro. 24-latkowi ma zostać przestawiona nowa umowa na mocy której wzrośnie nie tylko jego wynagrodzenie, ale również klauzula wykupu. Będzie to znak, że włodarze Atletico nawet nie myślą o sprzedaży swojej gwiazdy, chcąc zbudować na niej solidny zespół na długie lata