Bale i Carvajal – wielcy nieobecni dzisiejszego treningu.

Embed from Getty Images

Real Madryt odbył kolejny trening przed spotkaniem z Athletikiem Bilbao, które odbędzie się w sobotę o godzinie 20:45 na stadionie San Mamés. Podczas dzisiejszej sesji polegającej na pracy z piłką Zidane mógł liczyć na piłkarzy z Castilli: Óscara i Tejero oraz na bramkarza z Juvenilu A Mohę.

Marco Asensio i Luca Zidane kontynuowali swoje procesy rehabilitacji. Młody Hiszpan ćwiczył samotnie połowicznie z piłką, połowicznie bez niej, natomiast bramkarz robił przebieżki po boisku. Wielcy nieobecni na boisku, czyli Gareth Bale i Dani Carvajal pracowali w obiektach wewnętrznych ośrodka szkoleniowego w Valdebebas. Jak podaje Marca, Walijczyk nie pojedzie z drużyną do Bilbao z powodu dyskomfortu i boleści łydki, z którymi zakończył mecz przeciwko drużynie z Fuenlabrady. Swój trening odbył w wewnętrznej siłowni razem z Danim Carvajalem, który podobnie jak Gareth w związku z jakimś urazem prawdopodobnie nie znajdzie się na liście powołanych na mecz z Athletikiem.

Jeśli chodzi o kontuzjowanego Sergio Ramosa to w Bilbao pojawi się on w specjalnej masce ochraniającej złamany nos zawodnika, czyli uraz, który uniemożliwił mu grę przeciwko drużynie z Cypru w przedostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, mecz ligi hiszpańskiej z Malagą oraz spotkanie w ramach Pucharu Hiszpanii z Fuenlabradą. Kapitan Los Blancos już od kilku dni trenuje ze wspomnianą powyżej maską w celu przyzwyczajenia się do gry z osłoną na twarzy.

Królewscy na początku wykonywali ćwiczenia w parach polegające na kontrolowaniu i przekazywaniu sobie piłki, po czym podzielili się na dwie drużyny, aby pracować nad posiadaniem piłki. Następnie rozegrali kilka mini gierek, a później ćwiczyli grę na małej przestrzeni. Cały trening sfinalizowali pracą nad celnością i strzałami na bramkę.