Bale: „Jestem gotowy do walki”

gareth-bale_2886228b

Gareth Bale udzielił wywiadu dla Bwin, w którym nawiązywał głównie do sobotniego starcia. Walijczyk zapewnia, że jest gotowy, aby walczyć w tym spotkaniu.

El Clásico:
Jesteśmy dwoma największymi klubami w Hiszpanii. Rywalizacja jest ogromna, od wielu wielu lat zawsze konkurujemy ze sobą o tytuł ligowy, Ligę Mistrzów i inne trofea. W związku z tym zawsze jest pomiędzy nami wielka walka, która podnosi ciśnienie na boisku i sprawia, że te mecze są tak wyjątkowe i ekscytujące.

Styl obu drużyn:
Barcelona nie zmieni swojego stylu, ani my tego nie zrobimy. Jestem przekonany, że będzie można podziwiać ofensywną grę obu zespołów i to wiadome, że drużyna, która zdobędzie więcej goli wygra. Mam nadzieję, że ich nie zdobędą! To będzie trudne spotkanie, ale wierzę, że jesteśmy w stanie zdobyć od nich więcej bramek.

Forma drużyny:
Do tej pory byliśmy w dobrej formie w tym sezonie, przegraliśmy zaledwie jedno spotkanie i wciąż wierzymy, że możemy być lepsi. Możemy jeszcze lepiej grać i mam nadzieję, że z czasem będziemy się poprawiać, co ostatecznie poprowadzi nas do wygrania rozgrywek.

Sytuacja Bale’a w Madrycie:
Byłem kontuzjowany przez sześć tygodni, zatem nie miałem okazji zbyt wiele zagrać w tym sezonie. Na pewno nie jest jeszcze tak, jakbym chciał, ale czuję się silny, zdolny do zagrania w tym spotkaniu i gotowy do walki. Chcę dać z siebie wszystko, ciężko pracować i pomóc drużynie w zwycięstwie.

Wkład do drużyny:
Myślę, że mogę imponować szybkością i siłą. Te umiejętności są u mnie na plus.

Gol w Copa del Rey w finale z Barceloną:
To jeden z moich ulubionych goli w karierze. To wiadome, że zostanie w mojej pamięci na długi czas.