Bale: „Powrót do Anglii? Jestem szczęśliwy w Realu, ale nigdy nie mówię nigdy”

hi-res-e3296973dd1fafec5329de33baf1446e_crop_exact

Gareth Bale w rozmowie z angielskimi mediami opowiadał o swojej adaptacji w Hiszpanii. Ponadto powiedział też, że nie zamierza opuszczać Realu Madryt, klubu jego marzeń. Nie wyklucza jednak ewentualnego powrotu do Anglii w przyszłości.

Zainteresowanie golfem:
Staram się grać w golfa jak najczęściej mogę. Mam obsesję na tym punkcie. Jeszcze nie myślałem o tym, co będę robił za 20 lat, gdy zakończę karierę, ale mam nadzieję, że będę grał w golfa.

Adaptacja w Hiszpanii:
Moim domem będzie zawsze Walia. Zawsze. Bardziej komfortowo się czuję jednak Madrycie. Wiem, że brytyjskim graczom zawsze trudno dostosować się do życia w innym kraju, ale uważam, że mi się udało. Myślę, że to ulepszyło mnie jako zawodnika, ponieważ poznałem zupełnie inny styl gry w piłkę.

Zła sytuacja drużyn angielskich w Lidze Mistrzów:
Istnieje wiele powodów, przez które angielskie zespoły nie radzą sobie zbyt dobrze w Europie. Według mnie przez to, że każdy zespół w lidze musi walczyć po 90 minut. Podczas sezonu składającego się z 38 spotkań musisz walczyć co tydzień. W Hiszpanii mamy sześć dni przerwy na Boże Narodzenie, to nie jest długa przerwa, ale z pewnością nam pomaga. 

Opuszczenie Realu Madryt:
Moim zamiarem, kiedy zacząłem grać w piłkę było dotarcie na sam szczyt, a tym szczytem jest Real Madryt. Teraz tutaj jestem. Chcę wygrywać trofea i zdobywać tytuły.