Barcelona remisuje z Villarrealem! Real umacnia się na pozycji lidera!

W meczu 17. kolejki La Liga Santander Barcelona rzutem na taśmę remisuje z Villarrealem 1:1. Mimo widocznej przewagi w całym spotkaniu i dominacji w prawie każdej statystyce Barcelona tylko zremisowała na El Madrigal 1:1. W 50. minucie wynik otworzył Sansone po asyście Brazylijczyka Pato, zaś w 90. minucie wyrównał Leo Messi po uderzeniu z rzutu wolnego. To piąty ligowy remis zawodników z Barcelony.

Strata aktualnych mistrzów Hiszpanii do Realu Madryt wynosi 5 punktów, a Królewscy mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz z bardzo słabo radzącą sobie Valencią. Remis Barcelony sprawia, że spadają oni na trzecią pozycję w ligowej tabeli, ustępując tym samym miejsca wicelidera Sevilli. Za tydzień Katalończycy zmierzą się z kolejnym trudnym rywalem, Las Palmas.