Bayern bardziej boi się PSG niż Realu

Embed from Getty Images

Ze względu na pojawiające się codziennie pogłoski o transferze Roberta Lewandowskiego, bawarski klub rozpoczął pracę nad nowym kontraktem dla polskiego napastnika, który miałby go skłonić do pozostania w Niemczech. Lewy jest uważany za jednego z najlepszych napastników w Europie. Jak donosi dziś Mundo Deportivo, Bayern bardziej obawia się zainteresowania ze strony PSG, niż Realu Madryt.

Wraz z końcem sezonu, pracę w Bayernie Monachium zakończy Pep Guardiola. Hiszpan przeniesie się do Anglii, do Manchesteru City. Władze bawarskiego klubu robią wszystko, aby to był jedyny ubytek, ponieważ obawiają się, że po zmianie trenera, kilku zawodników również będzie chciało opuścić ich klub.

Znacznie bardziej bolesną stratą od Guardioli, byłoby dla Bayernu ewentualne odejście Roberta Lewandowskiego. Polak jest jednym z najlepszych napastników i Niemcy za wszelką cenę chcą zatrzymać go u siebie. Jak donosi Mundo Deportivo, Bawarczycy chcą zaproponować Polakowi nowy kontrakt oraz zarobki, które miałyby skłonić go do pozostania w klubie.

Pomimo tego, że w kontekście transferu Polaka najczęściej mówi się o Realu Madryt, Bayern znacznie bardziej obawia się, że to PSG zdoła skusić zawodnika. Niemcy wierzą, że Królewscy przed sprowadzeniem Lewego, musieliby sprzedać Cristiano Ronaldo, natomiast właściciel paryskiego klubu zapowiada walkę o Ligę Mistrzów w kolejnym sezonie.