BBC czy 4-4-2?

Porażka w ostatnim spotkaniu sprawiła, że znów w Madrycie rozgorzała odwieczna debata: trzech zawodników w linii ataku czy czterech w pomocy? Dziennikarze Marki przedstawili swoje zdanie na ten temat.

Carlos Carpio: 4-4-2

Formacja nie jest tak naprawdę najważniejsza, chodzi o to, żeby wszyscy angażowali się w grę. Real Madryt pod wodzą Ancelottiego, najlepsze wyniki osiągał kiedy czwórka pomocników naciskała na rywali. Dla mnie wątpliwością jest: Isco czy Bale?

Enrique Ortego: BBC

Oni muszą być bardziej zdyscyplinowani. Jeżeli wszyscy członkowie katalońskiego MSN mogą grać razem, to znaczy że BBC też może. Cała trójka musi pilnować swoich pozycji oraz zadań w ataku, ale też w obronie.

José Félix Díaz: 4-4-2

To kwestia zaangażowania. Ancelotti ze względu na kontuzje z równym powodzeniem stosował obie formacje, jeżeli  Bale się poświęci może być czwartym pomocnikiem.

Pablo Polo: BBC

Muszą grać najlepsi. Moim zdaniem piłkarze są ważniejsi od taktyki. Wierzę w BBC, to oni zagrali w najlepszym meczu Realu w ostatnich latach, którym było zwycięstwo nad Bayernem Guardioli.

Emilio Contreras: 4-4-2

Kroos, Modric, James i Isco w środku pomocy, z przodu Ronaldo i Benzema. Najlepsze mecze Ancelottiego to czwórka pomocników, teraz jest tak samo. Ktoś musi posadzić Bale`a na ławce.

Rubén Jiménez: BBC

Nie można posadzić żadnego z nich na ławce, to topowi piłkarze. Rolą trenera jest znaleźć każdemu miejsce i skłonić ich do gry zespołowej.

Hugo Cerezo: 4-4-2

Jak na Anfield. Najlepszy Real w ostatnich latach to ten, który wygrał 22 mecze z rzędu. W większości tych spotkań wystąpiło czterech pomocników: bez Casemiro i z dwoma napastnikami. Balans, gra zespołowa… i zwycięstwa.

Roberto Palomar: JBC Są więcej niż dwie opcje. Ja grałbym trójką z przodu, ale niekoniecznie muszą to być Bale, Benzema i Cristiano. Jesé mógłby zastąpić Walijczyka. Zrobił wystarczająco wiele, aby dostać szansę w wyjściowej XI.

Juan Ignacio García-Ochoa: 4-4-2

Kroos, Modric, Isco i James: czwórka pomocników, którzy grają dobrą piłkę. To wokół nich trzeba budować drużynę. Z przodu dwójka napastników, najlepiej Ronaldo i Benzema, ich współpraca przynosi wiele korzyści.

Santiago Siguero: 4-4-2

W futbolu ważna jest gra zespołowa. BBC nie pomaga w defensywie i wiele tracą w środku pola. To po prostu się nie sprawdza.

José Luis Hurtado: 4-4-2

Formacja nie ma znaczenia. Ważny jest sposób gry. Nie ma znaczenia czy w środku pola będzie trzech, czy czterech zawodników, jeżeli w odpowiedni, uporządkowany sposób nie będą naciskać na przeciwnika. Real Madryt to drużyna, której gra powinna przypominać sztukę.

Carlos González: 4-4-2

Jeżeli trójka z przodu będzie naciskać na przeciwnika i współpracować z drużyną to nie ma problemu, ale tak nie jest. Real Madryt potrzebuje solidnego środka pola, teraz tego brakuje…