BBC i MSN nie mają sobie równych w Lidze

Wspaniała forma Barcelony jest związana z ofensywnym tridente. Messi, Neymar i Luis Suárez są chwaleni za swoje wzajemne zrozumienie na boisku i strzelanie goli. Dla porównania, atakująca formacja Realu Madryt – Bale, Benzema, Cristiano – jest w podobno w kiepskiej formie. Liczby pokazują jednak zupełnie coś innego, nie ma dużej różnych pomiędzy BBC i MSN, a właściwie to oba tercety strzeliły tyle samo goli: 35.

Gole w tridente Realu Madryt rozkładają się następująco: 14 trafień Cristiano, 12 Benzemy i 9 Bale’a. W Barcelonie to kolejno: Luis Suárez – 15, 14 – Neymar i tylko 6 Messiego.

Trio MSN zdobywało gole we wszystkich spotkaniach, które były rozgrywane w ramach Ligi z wyjątkiem drugiej kolejki z Málagą i osiemnastej z Espanyolem. Trzeba też pamiętać, że Barça ze względu na udział w Klubowych Mistrzostwach Świata, rozegrała o jeden mecz mniej od Realu. Jednakże ze względu na kontuzje, to ta różnica w meczach rozgrywanych przez obie ekipy i ich ofensywne tercety się niweluje.

Benzema nie rozegrał pięciu spotkań (Sporting, Levante, Celta, Las Palmas i Sevilla) ze względu na dwukrotny uraz, podobną liczbę meczów opuścił Gareth Bale, którego prześladowały kontuzje mięśiowe lewej nogi (Granada, Athletic, Málaga, Celta i Las Palmas).

Barcelona z kolei nie mogła skorzystać z Messiego przez pięć spotkań (Sevilla, Rayo, Éibar, Getafe i Villarreal) ze względu na problemy z lewym kolanem. Dwa mecze opuścił także Neymar (Athletic i Deportivo). W sumie BBC zdobyło 35 goli w 44 spotkania, a MSN tyle samo goli w liczbie jednego meczu mniej.

Na ten moment, sytuacja strzelecka w obu zespołach jest równa. Ale w trzeciej kolejce wynosiła ona aż sześć goli różnicy na korzyść Królewskich (9:3). MSN powróciło do gry (o dziwo pod nieobecność Messiego) i w trzynastej kolejce sytuacja wyglądała już 30-18 na korzyść zawodników Enrique. Podczas nieobecności Leo, Neymar zdobył osiem bramek, a Luis sześć. Przebudzenie ofensywy Realu miało miejsce w spotkaniu przeciwko Rayo, kiedy to BBC zdobyło 9 goli z 10, które padły w tym spotkaniu. Barcelona w tym czasie brała udział w Klubowych Mistrzostwach Świata w Japonii.