BBC lepsze od MSN

Wygranie Klubowych Mistrzostw Świata tylko podkreśliło dobrą formę Barcelony w 2015 roku. Luis Enrique wraz z drużyną zdobyli w tym okresie aż pięć tytułów, nie byli w stanie pokonać jedynie Athletiku w starciu o Superpuchar Hiszpanii. Atakujący Barcelony są wychwalani na całym świecie. MSN – Messi, Suárez i Neymar mieli tak dobry rok, że wielu nie waha się postawić całej trójki na podium w 2015 roku.

Istnieje jednak tridente, które może zawestionować osiągnięcia MSN. Jest nim madryckie BBC tworzone przez Bale’a, Benzemę i Cristiano.

Liczby mówią same za siebie. Jak do tej pory w Lidze i fazie grupowej Ligi Mistrzów, czyli dwa najważniejsze konkursy, w jakich bierze udział Real i Barcelona, BBC zdobyło 46 goli, a więc o cztery więcej od wspomnianego wcześniej MSN. Trzeba jednak pamiętać, że Katalończycy ze względu na Klubowe Mistrzostwa Świata mają jeden zaległy mecz (spotkanie ligowe przeciwko Sportingowi).

Gole BBC:

  1. Cristiano – 23
  2. Benzema – 15
  3. Bale 8

Cristiano, z 23 trafieniami, jest najskuteczniejszym zawodnikiem Królewskich. Drugi jest Benzema (15 goli), a podium zamyka Gareth Bale z ośmioma trafieniami na koncie. Aby było sprawiedliwie trzeba wspomnieć, że nie wpisał się na listę strzelców w ważnych spotkaniach takich jak mecze z Barceloną, PSG, Atlético, Sevillą, czy Villarreal.

Z kolei w Barcelonie, Messi ma najmniej trafień z całego tridente. Luis Suárez i Neymar mają kolejno 18 i 16 bramek. Trzeba wspomnieć, że Leo nie grał przez dwa miesiące z powodu kontuzji.

Gole MSN:

  1. Luis Suárez – 18
  2. Neymar – 16
  3. Messi – 8

Messi nie jest jednym graczem, który opuścił tak wiele spotkań z powodu kontuzji. Benzema i Bale także byli długo nieobecni, stracili 14 spotkań. Tymczasem Cristiano rozegrał pełne 90 minut w każdym ze spotkań przed meczem z Cádiz, na który Portugalczyk nie otrzymał powołania od Rafy Beníteza.

Dorobek BBC został poprawiony podczas dwóch ostatnich spotkań na Bernabéu. Pomiędzy meczem z Malmoe a Rayo, Real zdobył 18 bramek, z czego 16 jest autorstwa BBC (Cristiano i Benzema po 6 goli, Bale 4 trafienia).