Beckham

David Robert Joseph Beckham

beckhamZłoty Anglik

Pozycja: pomocnik

Rozegrane mecze: 159

Strzelone gole: 20

Data i miejsce urodzenia: 02/05/1975 Londyn

Urodzony lider. Ten angielski pomocnik był czołową postacią w szatni każdego klubu, w którym się znalazł. Nie tylko fantastycznie kontrolował piłkę, co pozwalało mu na wykonywanie zabójczych stałych fragmentów gry, ale miał również niesamowitą zdolność do ciężkiej pracy i poświęceń, co nie jest częstą cechą futbolowych gwiazd.

Po udanym pobycie w Manchesterze United, znalazł się w Madrycie. Tam wraz z podpisaniem kontraktu, rosły oczekiwania. Królewscy kupili jednego z najbardziej medialnych piłkarzy w całej historii futbolu. Beckham bardzo szybko zdobył uznanie publiczności na Bernabéu i po zaledwie kilku tygodniach od przybycia mógł świętować pierwsze trofeum – Superpuchar Hiszpanii. Jego precyzja podań i elegancja podczas strzelania przyniosła mu szacunek fanów, którzy byli wdzięczni za sposób, w jaki on utożsamia się z klubem.

Jego największe osiągnięcie, jako zawodnika Realu Madryt, przyszło wraz z ostatnim sezonem rozgrywanym w białym klubie. Beckham był wtedy kluczową postacią w wywalczeniu mistrzostwa kraju.

Beckham był również kapitanem w reprezentacji narodowej, w której rozegrał 115 meczów. Miał okazję grać w trzech turniejach Mistrzostw Świata (998, 2002 i 2006), grał również dwukrotnie na Euro (2000 i 2004).

Osiągnięcia w barwach Realu Madryt:

1 mistrzostwo Hiszpanii

1 Superpuchar Hiszpanii