HalaMadrid.pl

Benítez: Cristiano wziął odpowiedzialność za drużynę

Wypowiedzi Rafy Beníteza na konferencji prasowej po wygranym spotkaniu z Realem Sociedad 3:1

Gra Realu Sociedad

Kontrolowaliśmy spotkanie poza dziesięcioma minutami. Mieliśmy szansę na strzelenie bramek ale nie wykorzystaliśmy ich. Reakcja drużyny była wspaniała i mogę jedynie pogratulować zawodnikom.

Cristiano

Pogratulowałem jemu i innym graczom, którzy byli zaangażowani w dzisiejszy mecz. On wziął odpowiedzialność za drużynę po tym jak zmarnował rzut karny.

Gwizdy

Historia pokazuje, że w ostatnich trzydziestu latach Real Madryt ma posiadanie i gra bezpośrednią piłkę. My mamy alternatywę pomiędzy posiadaniem piłki i szybkością. Mogliśmy zrobić więcej w pierwszej połowie. Jednak odpowiednio zareagowaliśmy i mogliśmy zdobyć więcej bramek.

Styl gry

W pierwszej połowie mieliśmy większe posiadanie piłki i mniejsze w drugiej części spotkania, ponieważ nasi rywale wrócili do gry. Lucas zdobył piękną bramkę a Cristiano wziął ciężar meczu na siebie.

Zmiana Jamesa

Moim obowiązkiem jest aby w pełni wykorzystać to co mamy na ławce. Świeżsi piłkarze pomogli nam.

Piłka meczowa

Ja tak nie czuję. Jestem skupiony na kolejnym spotkaniu.

Przestrzeń z tyłu

Staramy się by zespół był zjednoczony na boisku i chcemy wykorzystać więcej naszej szybkości. Potem musimy ponownie się przegrupować aby gracze ofensywni mogli wrócić. Dlatego sprawia nam to tyle trudności w defensywie.

Nadchodzący rok

Jesteśmy szczęśliwi kiedy wygrywamy. To jest to czego chcemy, zwycięstw i trofeów. Jesteśmy na dobrej ścieżce.