Benítez: Jest prowadzona kampania przeciwko Florentino, mnie i drużynie

Na wtorkowej konferencji prasowej trener Rafa Benítez omówił temat plotek mówiących o jego możliwym odejściu z klubu i przeanalizował jutrzejszy mecz z Realem Sociedad.

Kibice

Jesteśmy jednymi z tych, którzy muszą zmotywować kibiców poprzez swoją grę. Fani muszą nam pomóc i wiem, że to zrobią.

Plotki o odejściu

Jestem spokojny o to, ostatnio cieszyłem się czasem spędzonym z moją rodziną mimo tego, że mój urlop był krótki

Krytyka

Istnieje kampania prowadzona przeciwko Florentino, przeciwko mnie i przeciwko drużynie. Wszystko zostało zmanipulowane to widać. Każdy pyta o podejście zespołu ale wiemy, że musimy dawać z siebie więcej zaczynając ode mnie

Wsparcie

Wiedziałem, że przychodzę do klubu w którym wszystko jest olbrzymie. Spędziłem 30 lat na ławce trenerskiej na której rozegrałem 1400 spotkań. Wiem jak pracować i wiem jak to rozwiązać. Poprzez pracę i bycie skupionym.

Każdy mecz to finał

Rozmawiałem z prezydentem i José Ángelem Sánchezem i nasze relacje są dobre. Już wiem co musimy robić lepiej by wygrywać.

Rezygnacja

Byłem na urlopie i angielska prasa nie odzwierciedla tego co się mówi w Hiszpanii. Jedynie myślałem nad tym jak pokonać Real Sociedad i co zrobić by wygrywać puchary.

Oczekiwania

Tym co chce robić jest wygrywanie tytułów ponieważ nie wygraliśmy jeszcze niczego.

Presja

Wiemy co musimy zrobić – rozpraszać się jak najmniej to możliwe. Każdego tygodnia trzynastu graczy zostaje poza składem w wyniku decyzji personalnych. Ponieważ manipulacja i kampania jest w toku moim obowiązkiem jest podejmować decyzję tak by zespół wygrywał i pokazywał dobrą grę. Aby pokazać się dobrze w La Liga potrzeba stabilności a nie niepokoju. Zespół jest w dużo lepszym stanie niż niektórzy myślą i chcemy to pokazać na boisku.

Stosunki z zawodnikami

Relacja z piłkarzami jest o wiele lepsza niż ta, o której się mówi w mediach. Niektórzy są szczęśliwsi niż inni. Wszyscy wiecie o czym mówię a ta cała kampania jest oczywista. Jeśli nie korzystam z któregoś gracza to staje się problemem.

Varane i Carvajal

Prawie każdy z listy kontuzjowanych wrócił do zdrowia co oznacza, że jesteśmy coraz bliżej tego aby mieć wszystkich do dyspozycji. Rywalizacja o miejsce w składzie będzie tylko z pożytkiem dla drużyny.

Decyzja Trybunału Administracyjnego ds. sportu

Klub wypuścił komunikat i ja nie mam nic więcej do dodania w tym temacie.

Wydajność

Drużyna gra lepiej i wygrywa w większości spotkań, kiedy nie gra dobrze to nie wygrywa.