Benito: Isco przeszedł od bycia miłym graczem do bycia skutecznym graczem

Embed from Getty Images

W ostatnim wydaniu programu El Chiringuito poruszona została kwestia Isco, który jest na ustach całej Hiszpanii ze względu na fenomenalny występ w ostatnim meczu reprezentacji przeciwko Włochom oraz jego coraz większej roli w Realu Madryt.

„Isco nie dziwi, jego wydajność nie dziwi, to sprawia, że gdy pojawi się okazja, aby pokazać swój poziom on to wykorzystuje z zimną krwią. On zawsze miał talent, wspaniałą jakość i chęć do pracy fizycznej. Przeszedł od bycia miłym graczem do bycia skutecznym graczem”, powiedział Álvaro Benito.

Natomiast Jose Antonio Martin Otín, zwrócił uwagę na inne aspekty: „Nauczył się nie prowadzić piłki za długo, co czasami spowolniało grę zespołu. Jest znawcą, jego wielka wiedza i pewność, że jest zdolny do wszystkiego jest nieoceniona.”

„Isco teraz waży 3,5 kilograma mniej niż ważył w styczniu 2016 roku, kiedy Zidane przejął Real Madryt. To jest jeden z powodów, dla których Isco teraz tak błyszczy. On ma klauzulę wykupu w wysokości 400 milionów euro. W przyszłym tygodniu zostanie podpisana nowa umowa i będzie trzecim najlepiej opłacanym piłkarzem Realu Madryt tylko za Cristiano Ronaldo, który jest na pierwszym miejscu oraz za Sergio Ramosem i Bale”, zauważył Eduardo Inda.

Poruszona została też rola i zaufanie jakim Zidane obdarzył Isco od początku.

„Zidane przekonał Isco, że najlepszą drogą dla niego jest pozostanie w Realu Madryt”, powiedział Josep Pedrerol, natomiast Frederic Hermel dodał: „Zidane po objęciu Realu Madryt rozmawiał twarzą w twarz z Isco i powiedział mu, że widzi w nim potencjał i, że może on być jednym z najlepszych na świecie.”