Benito

Gregorio Benito Rubio

benitoWszystko dla Realu Madryt

Pozycja: obrońca

Rozegrane mecze: 420

Gole: 3

Data i miejsce urodzenia: 21/10/1946 Puente del Arzobispo (Hiszpania)

Jego atletyczna sylwetka uczyniła go najlepszym obrońcą swoich czasów. Miał niesamowitą siłę fizyczną i nigdy nie odpuszczał, co prowadziło do niektórych pamiętnych zatargów z napastnikami. Należał do generacji zawodników Realu Madryt zwykle nazywanej ‚Yeyé’.

W wieku szesnastu lat grał już w młodzieżowej drużynie Realu Madryt. A 4 sierpnia 1969 roku podpisał swój pierwszy oficjalny kontrakt ze swoim ukochanym klubem. Zadebiutował jeszcze w tym samym roku 27 października w San Sebastian, w meczu przeciwko Realowi Sociedad, Był to dla niego niesamowity dzień, który oznaczał jedno: stał się prawdziwym zawodnikiem Realu Madryt.

Był to dopiero początek wspaniałej kariery Benito w Realu Madryt. W trakcie swojej przygody z Realem Madryt wygrał 11 trofeów: 6 tytułów mistrza Hiszpanii i 5 Pucharów Hiszpanii. Zawiesił buty na kołku po wygraniu Pucharu Hiszpanii w sezonie 1981/82,w którym grał razem z Gallego, Del Bosque, Camacho, Juanito i Santillaną. Był to wspaniały finał kariery człowieka, który zawsze dawał z siebie wszystko dla klubu.

Osiągnięcia w barwach Realu Madryt:

6 Mistrzostw Hiszpanii

5 Pucharów Hiszpanii