Benzema bez powołania do reprezentacji Francji

Embed from Getty Images
Karim Benzema nadal nie znajduje się w planach selekcjonera reprezentacji Francji i nie dostał powołania na najbliższe mecze eliminacyjne.

Faktem jest, że Mbappé, ani Dembélé nie przeżywają swoich najlepszych momentów, ale spowodowane jest to głównie tym, że wciąż poszukują nowych klubów. Mbappé może opuścić Monako i spróbować szczęścia w PSG lub Realu Madryt. Sprawa Dembélé jest poważniejsza, ponieważ zawodnik został odizolowany od treningów w Dortmundzie. Jednak ciągle ma nadzieję, że jego przyszłość na dniach zostanie wyjaśniona.

 

Teraz Francja ma dwa ważne mecze. 31 sierpnia zmierzy się z Holandią w Saint-Denis, a 3 września z Luksemburgiem w Tuluzie. Obydwa wygrane spotkania mogą znacznie przybliżyć Francuzów do Mistrzostw Świata w 2018 roku, które odbędą się w Rosji. Oprócz Benzemy, Francja nie będzie mogła liczyć także na kontuzjowanego Payeta.

Benzema został skreślony z francuskiego zespołu narodowego w grudnia 2015 r. A prezes FFF, Noël Le Graët, powiedział wcześniej mediom, że „Benzema nigdy nie zostanie ponownie powołany” z powodu konfliktu z kolegą z drużyny, Mathieu Valbueną, który zakończył się w sądzie. Decyzja wymiaru sprawiedliwości w miarę upływu czasu uległa złagodzeniu, a wiosną 2017 roku Le Graët zapewnił, że Deschamps ma całkowitą swobodę i może w każdej chwili przywrócić napastnika do kadry narodowej.