Benzema: Czuje się jak przestępca

Benzema

Karim Benzema udzielił wywiadu dla TF1 dotyczącego szantażu dotyczącego Mathieu Valbueny. Karim szczerze odpowiadał na każde pytanie zadawane przez dziennikarzy. Benzema jest zdania że cała ta sytuacja to wielkie nieporozumienie. Francuz wreszcie powiedział całą prawdę ze swojej strony i uciął spekulacje, które media ciągnęły z dnia na dzień. Napastnik „Królewskich” ma nadzieję że sprawa zostanie wyjaśniona i udowodni swoją niewinność. W sprawę z szantażem jest zmieszany również Zenati, przyjaciel Benzemy. Oto najważniejsze fragmenty wywiadu:

 

Śledząc całą tą sprawę dowiedziałem się, że ja i mój przyjaciel chcemy pieniędzy. Wszystko to sprawia że jestem spostrzegany jako przestępca. Nigdy nie było tematu pieniędzy.

 

To prawda Zenati był w więzieniu ale z niego wyszedł i jest bardzo dobrym zarówno człowiekiem jak i przyjacielem. To że był kiedyś karany to nie jest powód aby teraz nas za to osądzać.

 

Był moment, w którym zachowałem się niepoważnie, ale mimo wszystko chciałem pomóc Mathieu. Był i nadal jest moim przyjacielem i liczę, że sobie wszystko dokładnie wyjaśnimy.

 

Kiedy rozmawiałem z Valbueną w pokoju to podziękował mi, że w taki sposób mu to przekazuje. Chciałem żeby dowiedział się o tym ode mnie, ponieważ jestem jego przyjacielem. Miałem nadzieję, że przekaże to swojej rodzinie i wspólnie postaramy się rozwiązać ten problem.

 

Chciałem dla Mathieu dobrze, a zostałem uznany za przestępcę. To bardzo nieprzyjemne. Wiele razy próbowałem się z nim skontaktować po nagłoszeniu tej sprawy, lecz nieskutecznie. Jest mi bardzo przykro z tego powodu, że tak się to wszystko potoczyło, ponieważ nie jestem szantażystą.

 

Byłem zszokowany oświadczeniem Valbueny dla dziennikarzy. To wielkie nieporozumienie.