Benzema poprosił o konfrontację z Valbueną

Karim Benzema jest oskarżony o współudział ws. „afery z Valbueną”. Francuz chce wyjaśnić tę sprawę twarzą w twarz, dlatego też prawnicy napastnika Realu Madryt złożyli oficjalną prośbę do sądu o spotkanie obu piłkarzy. Benzema do chwili wyjaśnienia sprawy ma zakaz komunikowania się z Valbueną.

Według RMC Sport oraz Le Parisien, Benzema chce udowodnić swoją niewinność prosząc o konfrontację „w dobrej wierze”. Francuz liczy, że w ten sposób szybciej udowodni brak udziału w aferze z sekstaśmą i zarazem powróci do zespołu.

„Wniosek został złożony”, powiedział Alain Jakbowicz, prawnik napastnika. Jeśli sąd tę prośbę rozpatrzy pozytywnie, to spotkanie na linii Benzema-Valbuena może odbyć się już w następnym tygodniu. Jeżeli nie, to z pewnością obaj panowie będą w tej sprawie składać apelację.

„Francja nas potrzebuje”

Benzema w wywiadzie dla TF1 ukazanym kilka dni temu, powiedział, że chce, aby ta sprawa zakończyła się pozytywnie zarówno dla niego, jak i dla Valbueny. Ponadto Karim dodał, że nie ma w tej sprawie żalu do zawodnika Lyonu i stwierdził, że reprezentacja Francji ich potrzebuje.

Le Parisen dodaje, że prezes Francuskiego Związku Piłki Nożnej, Noël Le Graët, zwoła konferencję prasową na czwartek, podczas której ma ogłosić zawieszenie gry Benzemy w reprezentacji do czasu rozwiązania sprawy.