Benzema rozegra dziś 200. ligowy mecz w barwach Realu

Benzema dzisiejszego popołudnia założy koszulkę Realu w ligowym spotkaniu po raz dwusetny. Francuz jest w Madrycie od sześciu sezonów i pracował z czterema różnymi szkoleniowcami, którzy zawsze widzieli go jako mniej ważną osobę w formacji ataku Królewskich. Spośród 199 spotkań, jakie rozegrał do tej pory, aż w 47 wchodził z ławki rezerwowych. Warto też wspomnieć, że zaledwie 51 meczów rozegrał od pierwszej do ostatniej minuty, co daje nam około 25,62% wszystkich możliwych spotkań. Szczególnie fatalny był dla Francuza pierwszy sezon, kiedy to Pellegrini dał Benzemie zagrać w pełni zaledwie cztery spotkania (14,81%). Dla porównania – już w tym sezonie ma ich tyle samo (36,36%).

Za Mourinho grał znacznie więcej. Portugalczyk w ciągu trzech sezonów wystawił do gry Francuza aż 97 razy, z czego 23 mecze rozegrał w pełnym wymiarze czasowym (23,71%). Po odejściu Higuaína, Benzema dostał znacznie więcej szans na grę, co pokazuje współczynnik rozegranych meczów za Carlo Ancelottiego. Napastnik Realu rozpoczynał 63 spotkania na 64 możliwe. Dwadzieścia z nich skończył po ostatnim gwizdku sędziego, co daje współczynnik 31,25% meczów w ciągu dwóch sezonów.

W tym sezonie, Karim Benzema zdobywa średnio gol na spotkanie (11 goli w 11 meczach). Jest najbardziej skutecznym napastnikiem w zespole – zdobywa bramkę co 72 minuty. Łącznie w 199 spotkaniach zdobył 98 bramek wygrywając przy tym 150 spotkań ligowych. Dziś Real gra na własnym obiekcie, a tam Karim jest niezwykle skuteczny: sześć bramek w czterech meczach.