Benzema w TOP 10 strzelców Realu

Karim Benzema kontynuuje pisanie swojej historii w gronie najlepszych napastników w Realu Madryt. Dzięki bramce z Espanyolem, Francuz wskoczył do klasyfikacji TOP 10 najlepszych strzelców klubu. Benzema ogółem zdobył 155 bramek, a jego wyczyn skomentował Amancio, z którym Francuz zrównał się w dorobku strzeleckim na dziesiątej lokacie: „To, co robi Benzema naprawdę zasługuje na pochwałę. Jestem bardzo z niego zadowolony i szczęśliwy. Niedługo mnie przegoni.”

Kolejnym wyzwaniem Karima jest pobicie osiągnięcia Butragueño wynoszącego 171 goli. Rzecz jasna na pierwszym miejscu zestawienia znajduje się Cristiano Ronaldo. Od momentu dołączenia do Realu Madryt, Karim Benzema trafiał do siatki rywali w pięciu różnych rozgrywkach – 105 razy w Lidze, 34 w Lidze Mistrzów, 14 w Copa del Rey oraz raz w Klubowych Mistrzostwach Świata i Superpucharze Hiszpanii.

Ten sezon jest dla Benzemy wyjątkowy. Ma na koncie 22 gole w 21 spotkaniach, co czyni go jednym z najskuteczniejszych graczy w Europie. 18 bramek strzelił w La Liga oraz 4 w Lidze Mistrzów. Warto dodać, że w obecnym roku kalendarzowym Benzema zdobywał bramki we wszystkich możliwych starciach.