Bernabéu

Santiago Bernabéu de Yeste

bernabeuRozstrzelany napastnik

Pozycja: napastnik

Rozegrane mecze: liczba nie jest do końca znana

Gole: liczba nie jest do końca znana

Data i miejsce urodzenia: 08/06/1895 Almansa (Hiszpania)

Przed awansowaniem na stanowisko prezesa Realu Madryt, Santiago Bernabéu był piłkarzem Realu Madryt. Jest to okres, o którym wiele osób po prostu zapomina. Grał głownie jako pomocnik lub napastnik, gdzie pokazywał swoją jakość. Jego siła fizyczna, zdolność do strzelania goli i jego całkowite zaangażowanie w grę dla drużyny charakteryzuje go jako gracza.

Po rozegraniu kilku meczów dla Gimnástica Española, Bernabéu dołączył do zespołu z Madrytu debiutując w sezonie 1913/14. W obecnym składzie grały gwiazdy takie jak Aranguren, Machimbarrena, Castell i Sotero. Bernabéu grając u ich boku szybko stał się graczem pierwszego wyboru.

Santiago Bernabéu rozegrał 16 sezonów jako zawodnik Realu Madryt i choć jest znany bardziej z osiągnięć jako prezes, udało mu się zgarnąć sporą liczbę trofeów za czasów piłkarskiej kariery. Zdobył 1 Puchar Hiszpanii i 9 mistrzostw regionu.

Jak mówią różne źródła, w rozegranych meczach dla Realu Madryt zdobył imponującą liczbę goli (niestety nie jest ona do końca znana). Co ciekawe, kiedy był na początku swojej przygody z futbolem chciał grać jako bramkarz. Jednak jego brat – Marcelo powiedział mu: „Albo będziesz grał na ataku albo nie graj.” Rezultat był nie do pobicia.

Osiągnięcia w barwach Realu Madryt:

9 mistrzostw regionu

1 Puchar Hiszpanii