Betancort

Antonio Rodrigo Betancort Barrera

betancortKontuzja pozbawiła go chwały

Pozycja: bramkarz

Rozegrane mecze: 177

Data i miejsce urodzenia: 13/03/1937 Las Palmas de Gran Canaria (Hiszpania)

Betancort był pewnym punktem w bramce Realu Madryt, miał niesamowity refleks i to on był jednym z symboli drużyny ‘Yeyé’. Rozegrał niesamowite spektakle podczas swojej kariery. Jednym z najbardziej pamiętnych był występ na Old Trafford w półfinale Pucharu Europy w 1968 roku. Był tej nocy niemałym bólem głowy dla fanów i piłkarzy Manchesteru United, ponieważ zatrzymywał akcję jedną po drugiej.

Gdy bramkarz z Wysp Kanaryjskich dołączył do Realu Madryt w 1961 roku, od razu pokazał, że jest pewnym punktem zespołu i jedynie kontuzje trzymały go poza składem. w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Europy naciągnął mięsień  ale grał dalej pomimo bólu, co wywołało zachwyt wśród publiczności (w tych czasach, nie można było zmieniać bramkarzy w trakcie meczu). Nie mógł już wtedy zagrać w drugim półfinale a potem w finale w Brukseli, gdzie Real Madryt sięgnął po szósty Puchar Europy.

Latem 1971 roku powrócił do klubu w swoim rodzinnym mieście Unión Deportiva Las Palmas. Podczas swojej 10-letniej przygody z Realem Madryt wygrał 1 Puchar Europy, 6 tytułów ligowych i 2 Puchary Hiszpanii.

Osiągnięcia w Realu Madryt:

1 Puchar Europy

6 mistrzostw Hiszpanii

2 Puchary Hiszpanii