Buffon: Real Madryt nie potrzebuje Donnarummy

Embed from Getty Images

Gianluigi Buffon korzystając z przerwy reprezentacyjnej udzielił wywiadu dziennikowi Marca. Nie zabrakło także pytań dotyczących Realu Madryt oraz skomentował plotki łączące Donnarummę w zespołem Królewskich w 2018 roku.

„Myślę, że Real Madryt nie potrzebuje Donnarummy. Ma jednego z najlepszych bramkarzy w świecie. Keylor rozgrywa wielkie sezony w Madrycie i z pewnością będzie tak jeszcze przez wiele lat. Keylor to świetny bramkarz, wbrew temu, co nieraz się mówi w Hiszpanii. Zdobył dwa tytuły w Lidze Mistrzów, Mistrzostwo Hiszpanii i inne tytuły… Był bardzo ważną częścią zespołu w drodze do zdobycia tych trofeów. Nie sądzę, by trzeba było pozyskać kogoś na tę pozycję.”

„Wiem, że świat Ikera jest w Madrycie. Spędził tu całe życie. Nie mogę się wciąż przyzwyczaić do tego, że on nie gra już w Realu. Zasmuca mnie to, jako jego przyjaciela.”

„Bawiliśmy się świetnie w pierwszej połowie finału Ligi Mistrzów, mieliśmy grę pod kontrolą, wierzyliśmy, że możemy zdobyć tytuł w dziewięćdziesiąt minut, a zapłaciliśmy drogo. Oni byli silniejsi i zasłużenie zdobyli tytuł.”

„Zarówno ja, jak i cały mój zespół wyciągnęliśmy wnioski z tego meczu. Z pewnością, jeśli zagramy ponownie z Realem Madryt, zrobimy to inaczej.”