Butragueño: Marcelo bardzo identyfikuje się z klubem

Wypowiedź dyrektora ds. instytucjonalnych Realu Madryt po wygranej 5:0 z Granadą.

Zwycięstwo:

– Na ten stadion przychodzisz właśnie po to, by zobaczyć taką grę. Mamy dobry moment, wszystko się układa i musimy wykorzystać tę przewagę. Pierwsza połowa była optymalna w każdym aspekcie. Jestem zadowolony, bardzo zadowolony z zespołu i jego wizerunku.

Obrona:

– Jeśli z tyłu jest solidnie, to wszystko jest łatwiejsze. Dzisiaj środkowi obrońcy dali wspaniały występ. Wszyscy zawodnicy są bardzo ważni i Zidane to wie.

Casemiro:

– Casemiro jest niezwykle mocny w pojedynkach powietrznych i jest dla zespołu fundamentalny, daje balans i uwalnia Kroosa i Modricia, żeby mogli kreować grę. Jego powrót do zdrowia był bardzo ważny, ponieważ odgrywa on wyjątkową rolę i każdemu pomaga pokazać się z lepszej strony.

Seria 39 meczów bez porażki:

– Na coś takiego trzeba ciężko pracować, mieć zgrany zespół, solidarnych zawodników z głodem gry i trenera, który motywuje i sprawia, że każdy czuje się ważny. Połączenie tych czynników sprawia, że można wypracować taką serię 39 meczów bez porażki, ale to i tak niezwykle trudne. Dla nas ważną rzeczą są tytuły i to one powinny być naszym celem.

Marcelo:

– Jako człowiek, który tutaj został ukształtowany, Marcelo bardzo identyfikuje się z klubem. Daje nam wiele nie tylko na boisku, ale i poza nim. Jest najlepszym lewym obrońcą na świecie. Jeśli chodzi o technikę, to oglądanie go jest czystą przyjemnością. Za każdym razem, gdy czytam wyjściową jedenastkę i widzę w niej Marcelo to czuję, że coś wielkiego może się wydarzyć. Każde jego przyjęcie piłki, kontrola i kreatywność… Gracze tacy jak on sprawiają, że futbol jest wspaniały i to szczęście, że on gra w Realu Madryt.

Czwarta Złota Piłka Cristiano:

– On nadal chce więcej. Wygrał czwartą, ma już cztery. Zdobycie jednej Złotej Piłki jest bardzo trudne, a co dopiero czterech… Musimy podziękować wszystkim, którzy byli z Cristiano, wspaniałym zawodnikom, którzy przyczynili się do tworzenia historii Realu Madryt. To wspaniały akcent, on złożył również podziękowania dla kibiców.