Cannavaro: „Benitez będzie dobry, jeśli zdobędzie tytuł”

Fabio Cannavaro specjalnie dla Cadena Ser wypowiedział wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji w Realu Madryt. Były piłkarz zapewnił, że Benitez będzie dobrym trenerem, jeżeli będzie zdobywał puchary. Co więcej wspomniał, która porażka była dla niego najtrudniejsza do zaakceptowania.

Piłkarze muszą przyzwyczić się do Beniteza:
„Brakuje ciągłości. Ancelotti świetnie dogadywał się z drużyną i wygrał Ligę Mistrzów, ale teraz nie łatwo jest przyzwyczaić się do nowego trenera i nowego systemu.”

Benítez będzie dobry jeżeli zdobędzie tytuł:
„Będziemy mogli powiedzieć, że Benítez jest dobrym szkoleniowcem dla Realu Madryt dopiero po zakończeniu sezonu, wiedząc czy wygra jakieś tytuły, bo wszyscy znamy zasady panujące w tym klubie i mentalność jego kibiców.”

Decyzja odnośnie drugiego trenera:
„Myślę, że to Florentino zadecydował o wyborze Zidaine’a zamiast mnie.”

Najgorsza porażka:
„2-6 [red. z Barceloną] było najcięższą przegraną w mojej karierze. Po wygraniu dwóch Mistrzostw Hiszpanii w poprzednich latach grając na Bernabeu to był mecz, którego nigdy nie zapomnę.”

Złota Piłka:
„Iniesta zasłużył na Złotą Piłkę. Żeby ją zdobyć musisz mieć jednak szczęście, które mają napastnicy. Jeżeli Messi i Ronaldo strzelają po 50, 60 bramek to zawsze ją wygrają”