Canteranos, którzy błyszczą poza Realem Madryt

La Fábrica, czyli szkółka Realu Madryt, przez wiele osób uważana jest za nieco bezużyteczną, ponieważ bardzo mało piłkarzy grających w sekcjach młodzieżowych przebija się do pierwszego składu Królewskich. Jest to bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Okazuje się jednak, że zawodnicy, którzy niezbyt dobrze poradzili sobie w seniorskiej drużynie Realu Madryt lub z różnych powodów postanowili z niej odejść, w większości są gwiazdami w swoich obecnych zespołach i ligach.

Portal fichajes.com stworzył idealną jedenastkę złożoną z wychowanków Realu Madryt, którzy odeszli z klubu.

Tak więc między słupkami można umieścić Ikera Casillasa, który jest żywą legendą Realu jednak obecnie broni bramki FC Porto. Obrona składa się z: Juanfrana (Atlético Madryt), Diego Llorente (Real Sociedad), Marcoas Alonso (Chelsea) i Filipe Luisa (Atletico Madrid). Do linii pomocy wybrano: Callejóna (Napoli), Juana Matę (Manchester United) Borję Valero (Inter Mediolan) i Daniego Parejo (Valencia). Jako napastnicy zagraliby Álvaro Morata (Chelsea) i Rodrigo (Valencia).

Oczywiście, w tej jedenastce brakuje kilku graczy, którzy także doskonale nadają się do tej drużyny, więc można stworzyć również ławkę rezerwowych. Nie więc należy zapominać o Diego Lópezie (Espanyol), Jurado (Espanyol), Garcii (Real Betis), Jesé Rodríguezie (Stoke City), Mariano (Olympique de Lyon), Roberto Soldado (Fenerbahçe) czy Álvaro Negredo (Besiktas).