Capello: „Byłem zaskoczony brakiem Casemiro i Carvajala w składzie”

Fabio-Capello-England-Spain-International-Fri_2677594

Fabio Capello przeanalizował mecz Realu Madryt z Barceloną dla stacji „TVE”. Włoski trener nie krył niezadowolenia wobec słabej postawy Realu Madryt, podkreślił to, że Barcelona wykazała więcej ambicji w przeciągu całego spotkania i przyznał, że był zaskoczony faktem, iż w składzie „Królewskich” od pierwszych minut nie znaleźli się Casemiro i Carvajal.

Real Madryt mierzył się z zespołem, który wyśmienicie gra piłką. On zaś grał zbyt defensywnie, przez co ofensywa cierpiała. Granie przeciwko takiej drużynie jest bardzo trudne. Barcelona miała w swoim składzie czterech piłkarzy, którzy byli ponad innymi: Suareza, Neymara, do tego w obronie był Pique, a w ryzach trzymał wszystko Busquets.

Byłem w pewnym momencie zaskoczony. Real Madryt chciał grać jak Barcelona, lecz nie jest przyzwyczajony do radzenia sobie z presją. Przede wszystkim zaskoczył mnie brak Casemiro i Carvajala, który mógł poradzić sobie z Neymarem i jego szybkością.

Barcelona podniosła się, gdy kontuzji doznał Messi. Suarez i Neymar wznieśli się na wyżyny, gdy Leo leczył uraz.

Barcelona próbowała zdobyć piątą bramkę, lecz myślę, że nie mieli takiego pragnienia. Zauważyli różnicę jaka dzieli oba klubu i spuścili z tonu, przy czym nadal kontrolowali mecz.

Nie podoba mi się sytuacja, w której znajduje się Real Madryt. Muszą wyciągnąć wnioski i myślę, że wrócą dobre momenty.

Każdy trener powinien dostać więcej czasu na aklimatyzację. Benitez zawsze dobrze pracował w klubach, które trenował. Potrzebuje tylko czasu.