Cardenal apeluje o spokój i powrót do normalności

cardenal

Prezes CSD, doradczego organu sportowego w Hiszpanii, Miguel Cardenal apeluje o spokój i normalność w związku z atakami terrorystycznymi we Francji. Hiszpan zapewnia, że zostaną podjęte wszelkie niezbędne kroki, aby odpowiednio zabezpieczyć zbliżające się El Clásico.

 

Jesteśmy w bezpiecznych rękach, ufamy siłom bezpieczeństwa i organom państwowym, oni wiedzą dokładnie jak nas bronić. Bardzo zależy nam, aby przeprowadzić to wszystko w sposób bezpieczny. Jeżeli, zajdzie konieczność anulowania meczu, zrobimy to. W tych okolicznościach potrzebna jest współpraca całej Hiszpanii.

 

Zdaję sobie sprawę z paniki i grozy jakie wywołały wydarzenia we Francji, ale w tych sprawach należy zaufać ekspertom. Jesteśmy w stałym kontakcie z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. Z ich strony płynie apel o spokój i normalność. W ciągu ostatnich piętnastu dni nie wydarzyło się nic, aby podejrzewać jakieś konkretne zagrożenia.

 

Specjalne procedury są podejmowane u nas w każdy weekend. W Hiszpanii mieliśmy już do czynienia z atakami ETA, przez co pełne stadiony były ewakuowane. To było robione zgodnie z procedurą w normalny sposób, wszystko przebiegało bardzo dobrze.

źródło: as.com